5 maja - VI Niedziela Wialkanocna

1. Dziś w I niedzielę maja:

· po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła;

· po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.

2. W miesiącu maju zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W naszej Archidiecezji Warszawskiej trwa peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów. W najbliższy wtorek 7 maja o godz. 18.00 Relikwie przybędą do Grójca do kościoła Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program dwudniowej peregrynacji w naszym dekanacie grójeckim znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

4. W najbliższą środę 8 maja będziemy obchodzili UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

5. W piątek 10 maja rozpoczniemy w ramach nabożeństwa majowego NOWENNĘ DO DUCHA ŚW. przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA /19 maja/. Szczególnie zapraszamy młodzież – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę 12 maja przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Po Mszy św. o godz. 12.00 ostatnie spotkanie przed I Spowiedzią i I Komunią Św. dzieci klas III.

· MATEUSZ PAWEŁ NARCZYK, kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie i NATALIA SMYL, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

· SEBASTIAN CZARNECKI, kawaler z parafii tutejszej i SYLWIA BARBACHOWSKA, panna z par. Zwiastowania NMP w Miedznej /diecezja drohiczyńska/ - I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić miejscowych duszpasterzy.

8. 2 maja zmarł śp. Stanisław Gowin z Rębowoli /l. 84/. Pogrzeb planowany jest na środę 8 maja na godz. 14.00.

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…