1 sierpnia - XVII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś 1 sierpnia przypada I niedziela miesiąca i 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 17.00, w godzinie „W” zabiją dzwony we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji Warszawskiej. Uczcimy w ten sposób pamięć ofiar tych, którzy oddali życie w obronie stolicy i w bohaterskiej walce o wolność naszej ojczyzny.

2. Od poniedziałku 2 sierpnia, w dni powszednie przez cały miesiąc w naszym kościele Msza św. tylko o godz. 18.00.

3. Po niedzieli przypada:

· w czwartek 5 sierpnia I czwartek miesiąca – o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie KŻR;

· w piątek 6 sierpnia I piątek miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego; spowiedź św. od godz. 7.30 i 17.30; Msze św. o godz. 8.00 (ze Święta) i 18.00 („pierwszopiątkowa”).

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Szewczyk z Sadkowa Kolonii (l. 84), we wtorek 3 sierpnia o godz. 10.00 pożegnamy św. Teresę Wojciechowska z osiedla „Modrzewina” w Małej Wsi (l. 78). „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

· Rafał SOBCZAK, kawaler z parafii tutejszej i Martyna Małgorzata BEDNAREK, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu – II zapowiedź;

· Marcin Łoszewski, kawaler z par. św. Mikołaja w Tarczynie i Karolina TYROLCZYK, panna z par. tutejszej – I zapowiedź;

· Jakub ŚLUSARCZYK, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Monika WYSOCKA, panna z par. św. Floriana w Mogielnicy – I zapowiedź.

6. W tym tygodniu przez teren naszej parafii będą przechodziły pielgrzymki: w piątek 6 sierpnia Świderska Pielgrzymka Rodzin i w sobotę 7 sierpnia Warszawska Pielgrzymka Piesza ojców paulinów. Postarajmy się jak najlepiej przyjąć i ugościć utrudzonych pielgrzymów.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone przez tygodniem na tzw. tacę inwestycyjną.

8. Polecamy prasę katolicką: dostępna jest na stoliku w kruchcie kościoła

KANCELARIA PARAFIALNA czynna po uprzednim umówieniu się: nr tel. 787 110 109.