Ogłoszenia parafialne

25 kwietnia - IV Niedziela Wialkanocna

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA (IV wielkanocna) – 25 kwietnia 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z tej okazji gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Adamskiego, vice-rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie wraz z klerykami. W kaplicy w Rożcach ks. Gość będzie przewodniczył uroczystości odpustowej i wygłosi homilię na Mszy św. o godz. 12.00. Zbierana dziś taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego; za tydzień taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

2. W najbliższą sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie kapliczek i przydrożnych krzyży, oraz zachęcamy do odprawiania również tam nabożeństw majowych.

3. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA: 

· Dawid WOŹNIAK, kawaler z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (diecezja częstochowska) i Dagmara DYGA, panna z parafii tutejszej – II zapowiedź;

· Krzysztof Łukasz JAWORSKI, kawaler z par. św. Wojciecha w Lewiczynie i Anna Monika OSZCZAK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

4. Rozpoczęliśmy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych i terminów ślubów na kolejny 2022 rok. Kartki z wybranymi terminami i numerem telefonu prosimy składać po Mszy św. z zakrystii u jednego z księży.

5. Póki obowiązują obostrzenia, wszystkie niedzielne Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/ 

6. W minionym tygodniu rozpoczęło się porządkowanie zielonego terenu przykościelnego po wykonanych w tamtym roku pracach. Zostały podcięte przy kościele drzewa i wycięte za parkanem kościoła stare czereśnie. Za pomoc dziękujemy panu Zbigniewowi Byrskiemu z Woli Starowiejskiej. Zostały rozebrane, po uzyskaniu odpowiedniej zgody, stare, nieużywane od lat pomieszczenia garażowe przy organistówce. Tym samym odsłonił nam się kościół od strony Grójca i zyskaliśmy więcej uporządkowanej przestrzeni na terenie parafialnym. Po niedzieli prace będą kontynuowane.

7. Składamy serdeczne podziękowania za indywidualne wpłaty i na konto parafialne, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne:

· Pani Ewie Maciak, Belsk Duży

· Państwu Pietrzak z Aleksandrówki

· Państwu Honoracie i Markowi Conderek z Daszewic

Anonimowemu ofiarodawcy z Belska Dużego 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej