4 kwietnia - Niedziela Wielkanocna

1. Z wielką radością witamy we wspólnocie Kościoła Rzymskokatolickiego Panią Profesor Annę Neska, która wczoraj, podczas Wigilii Paschalnej przyjęła Sakramenty: Chrztu świętego, Bierzmowania i Eucharystii oraz zawarty przed laty związek małżeński stał się dla niej Sakramentem. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy męstwa i odwagi w dawaniu świadectw o Chrystusie Zmartwychwstałym!

2. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. o godz. 6.00 (ze skromną procesją), 9.00, 10.30 (w Rożcach), 12.00 i 17.00. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. wg porządku niedzielnego.

Osoby przychodzące do świątyni prosimy o dostosowanie się do obowiązującego limitu ilości wiernych podczas Mszy św. oraz o dokonanie dezynfekcji rąk płynem i posiadanie założonej właściwie maseczki.

3. Tych, którzy nie zdecydują się na przyjście do świątyni, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą i kościołem parafialnym.

Msze św. z kościoła w Belsku w obydwa dni Świąt będą transmitowane na kanale YouTube naszej parafii: https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za zbiórkę ofiar i wpłaty (na konto parafialne) na kwiaty i wystrój kościoła i kaplicy w Rożcach na Święta Wielkanocne. Składamy również podziękowania parafianom z Aleksandrówki, a szczególnie Pani Sołtys Wioletcie Kowalskiej (za zebranie 635 zł.) oraz parafianom z Daszewic, a szczególnie Pani Renacie Conderek (zabranie 400 zł.) Dziękujemy za wystrój kaplicy w Rożcach oraz wystrój Grobu Pańskiego i świątyni w Belsku. Wyrażamy również wdzięczność panu kościelnemu, panu organiście oraz asyście liturgicznej: ministrantom i lektorom naszej parafii.

5. Słowa podziękowania należą się także Panu Krzysztofowi Kowalskiemu i jego portalowi belskduzy24.pl za pomoc w transmisji przez internet Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła w tym trudnym czasie epidemii.

6. Dziękujemy za indywidualne wpłaty na cele inwestycyjne: P. Marii i Krzysztofowi Brzezińskim z Wilczogóry oraz P. Amelii Wiesiak z Belska Dużego.