DZIĘKUJEMY ZA UGOSZCZENIE PIELGRZYMÓW!

dodane: 15 sierpnia 2022 18:08

PODZIĘKOWANIE ZA PRZYJĘCIE PIELGRZYMÓW W 2022 ROKU

Szanowni Parafianie i Przyjaciele naszej parafii, drodzy Darczyńcy i Ofiarodawcy!

Pielgrzymi, których przyjmowaliśmy 6, 7 i 10 sierpnia br. na terenie naszej parafii i gminy, już dotarli szczęśliwie do celu pielgrzymki, a więc do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali serce i gościnność Pielgrzymom w Wilczogórze, Złotej Górze, Rosochowie, Sadkowie, Aleksandrówce, Rożcach, Daszewicach, Rębowoli i Belsku Dużym. Bez zbieranych ofiar i gromadzonych produktów żywnościowych oraz energii i zaangażowaniu wielu osób byłoby to niemożliwe!

Składam serdeczne podziękowania Gospodarzowi naszej Gminy Belsk Duży, Panu Wójtowi Władysławowi Piątkowskiemu, Urzędowi Gminy Belsk Duży, Państwu Sołtysom i Radnym, Dyrekcji Szkoły Podstawowej, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Belsku, druhom z OSP Belsk Duży oraz OSP Wilczogóra, a szczególnie Pani Sołtys Belska Dużego Agnieszce Prokopczyk, liderce Stowarzyszenia „Aktywni dla Belska” Pani Katarzynie Kołacz oraz Panom Stanisławowi Kołaczowi i Michałowi Kołaczowi z OSP Belsk Duży, za wspólną organizację posiłku dla wielu pielgrzymów. Dzięki Państwa pracy i zorganizowaniu współpracowników, nie udało by się nam tak ugościć pielgrzymów.

PRZYJECIE PIELGRZYMÓW W BELSKU DUŻYM

Podziękowania dla osób i firm:

· Sklep ogólnospożywczy – Melania Brzezińska z Sadkowa Kolonii;

· „Top Market” w Belsku Dużym

· Supermarket „Intermarche” w Grójcu

· Piekarnia „SMOLEŃ” z Nowego Miasta nad Pilicą

· Firma „AKTIV” – Waldemar Żółcik z Belska Dużego

· Firma „ROXA” – Regina i Robert Chmielewiec z Belska Dużego

· „FERRERO POLSKA” – Zakład Produkcyjny w Belsku Dużym

· Pan Leszek Barański

· Ofiarodawcy owoców z Belska Dużego oraz p. Maciej Piątkowski z Małej Wsi.

OSOBY szczególnie zaangażowane:

· Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym z Panią Sołtys Agnieszką Prokopczyk na czele

· Panie ze Stowarzyszenia „Aktywni dla Belska” z Panią Katarzyną Kołacz na czele

· Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym z Panem Stanisławem Kołaczem i Panem Michałem Kołaczem na czele

· Mieszkańcy Belska Dużego, którzy przygotowali ciasta i włączyli się w rozdysponowanie posiłków i artykułów spożywczych

· Mieszkańcy Małej Wsi z Panią Sołtys Mirosławą Cieślak i Panią Teresą Majda na czele

· Mieszkańcy Sadkowa Kolonii i Szlacheckiego z Panem Sołtysem Stanisławem Adamskim na czele

· Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pasja i sad” z Bodzewa

· Pan Zbigniew Byrski - radny i Sołtys Woli Starowiejskiej

· Pan Dariusz Kowalczyk z Belska Dużego

OSOBY, które włożyły dużo pracy w kuchni:

· Hanna i Krzysztof Pawlak z Rębowoli

· Danuta Osipowicz z Małej Wsi

· Magdalena Kowalczyk, Maria Zgutczyńska, Katarzyna Kołacz, Elżbieta Kowalczyk i Agnieszka Prokopczyk z Belska Dużego.

PRZYJECIE PIELGRZYMÓW W WILCZOGÓRZE

Podziękowania dla:

Pani Sołtys Bożenna Korzenko, druhowie z OSP Wilczogóra i wszyscy mieszkańcy Wilczogóry i Złotej Góry, którzy złożyli się i zorganizowali poczęstunek w strażnicy.

PRZYJĘCIE PIELGRZYMÓW W RĘBOWOLI

Podziękowania dla:

Koło Gospodyń Wiejskich „REMBOWIANKI” z Panią Radną Stanisławą Sokołowską i Panią Sołtys Iwoną Snopek na czele wraz z mieszkańcami Rębowoli.

Sponsorzy:

· Stefan Gaik z Wilczogóry

· Piekarnia Michalczyk

· Piekarnia Kazana

· REFRESCO – Kozietuły

· Jacek Jakubczak

· ECO FRUIT – Rębowola

· ACTIV – Belsk Duży

· DOHLER – Kozietuły

· Piekarnia Oskroba

· Piekarnia Tarczyn

· YABU Lasad

PRZYJĘCIE PIELGRZYMÓW W ALEKSANDRÓWCE

Podziękowania dla:

Pani Sołtys Wioletta Kowalska, Pan Radny Jarosław Cąderek oraz mieszkańcy: Iwona i Piotr Musiałowscy, Jadwiga Kowalska, Edyta Czerwińska i Marcin Gaik, którzy z własnych środków przygotowali poczęstunek w Aleksandrówce, na trasie pielgrzymki.

PRZYJĘCIE PIELGRZYMÓW ROWEROWYCH W PSP W BELSKU DUŻYM

Podziękowania dla:

Pani Dyrektor Teresa Bogdańska, nauczyciele i pracownicy Szkoły oraz osoby i firmy, które ich wsparły:

· ACTIV Spółka z o.o.

· AGROSERW - Kozietuły Nowe

· Firma SANTE sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, region radomski

· Koło Gospodyń Wiejskich z Belska Dużego

· Piekarnia DOJUTREK w Grójcu

· Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe – Marcin Seliga Gościniec 56, 26-803 Przybyszew

· Sołtys Belska Dużego, p. Agnieszka Prokopczyk

· Stowarzyszenie „Aktywni dla Belska”

· Zakład Mięsny Tadeusz Drzewek – Grzędy

Posiłki przygotowali pracownicy kuchni i obsługi we współpracy z nauczycielami oraz członkami Koła Gospodyń Wiejskich z Belska Dużego i Stowarzyszenia „Aktywni dla Belska”.

Wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe, tegoroczne doświadczenie i zapewne postaramy się w przyszłym roku równie dobrze przyjąć Pielgrzymów.

Za wszelkie uczynione DOBRO składam serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”!

Ks. Jarosław Siuchta,

proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2022 roku.