EWANGELIA – (Mk 2, 13-17)
Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” Ten wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Wielu bowiem było tych, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: „Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?” Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Historia Kościoła.

To historia grzeszników.

*

Grzeszników.

Co poszli za Chrystusem.

*

To historia celnika.

Zdziercy i oszusta.

*

To historia św. Augustyna.

Który złamał wszystkie przykazania.

*

To historia św. Franciszka.

Który jak nikt potrafił imprezować.

*

To historia niezliczonych ludzi.

Którzy siedzą w ławkach kościoła obok nas.

*

Dobrze mi w ich towarzystwie.

Mam wrażenie, że mądrzej kochają.

*

Historia Kościoła.

To to moja historia.


Może warto udostępnić znajomym?Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej