7 lipca - XIV Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś 7 lipca przypada I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.

2. Także dziś, w sąsiedniej parafii naszego dekanatu w Worowie uroczystość instalacji nowego proboszcza, którym został ks. Andrzej Szymański. Dotychczasowy proboszcz ks. Robert Zalewski przeszedł na warszawski Ursynów, do parafii bł. Władysława z Gielniowa, gdzie ks. Andrzej był wikariuszem.

3. Za ponad miesiąc przyjmiemy w naszej parafii pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Jutro, w poniedziałek 8 lipca 0 godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie osób chcących się zaangażować w przygotowanie pielgrzymom posiłku przy naszym kościele i w OSP Belsk Duży. Uprzejmie prosimy o dokonanie we wszystkich sołectwach zbiórki ofiar na rzecz pielgrzymów.

4. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu, w dni powszednie odprawiana będzie Msza św. tylko o godz. 18.00. W niedziele wakacyjne: bez zmian!

Kancelaria Parafialna otwierana będzie po zakończeniu Mszy św.

W sprawach nagłych: tel. 787 110 109.

5. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· RAFAŁ LACHOWICZ, kawaler z parafii tutejszej i WERONIKA ANNA DZIADURA, panna z par. bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie na Ursynowie.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

6. Polecamy nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.