Ogłoszenia parafialne

2 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w niedzielę 2 czerwca:

· w Kościele w Polsce przeżywamy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Szczegółowy program uroczystości w stolicy znajdziemy na plakacie w gablocie. Przed kościołem do specjalnej puszki można złożyć ofiarę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.

· Także dziś przypada I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

· Również dziś w naszej miejscowości i gminie odbywa się Belski Festiwal Kultury. W imieniu organizatorów Pana Wójta i Rady Gminy Belsk Duży zachęcamy do udziału od wczesnego popołudnia do późnego wieczoru.

2. Trwa oktawa „Bożego Ciała”: do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. Raz jeszcze dziękujemy za przygotowanie na „Boże Ciało” pięknych ołtarzy naszym Parafianom z Rębowoli, Skowronek, Belska Dużego /z ulic: Kozietulskiego, Ogrodowej i Nocznickiego/, Belska Małego, Aleksandrówki i Rosochowa. Dziękujemy za czynny udział asyście liturgicznej chłopców i panów, dzieciom, rodzicom dzieci oraz panom, którzy nieśli głośnik i chorągwie. Dodatkowe podziękowania należą się członkiniom i członkom OSP BELSK DUŻY, OSP RÓŻCE i OSP WILCZOGÓRA, a szczególnie za zabezpieczenie trasy przemarszu procesji.

4. Dnia 6 czerwca przypada zakończenie oktawy „Bożego Ciała” i I czwartek miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwie i procesji spotkanie KŻR.

5. Dnia 7 czerwca przypada UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA oraz I piątek miesiąca: spowiedź św. od godz. 7.30 i 17.00; pomiędzy godz. 17 a 18 wystawienie Najświętszego Sakramentu do indywidualnej adoracji; Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

6. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· RADOSŁAW SANKOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i KINGA MYDŁOWSKA, panna z par. św. Floriana w Mogielnicy – zapowiedź I.

7. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Zofię Dąbrowską z Grójca /z domu Szewczyk, rodem z Woli Starowiejskiej/, która przeżyła 93 lata. W „Boże Ciało” odszedł do wieczności nasz Parafianin z Belska Dużego śp. Wojciech Pietrzak /l. 76/, tato ks. Piotra Pietrzaka, który przewodniczył uroczystości w czwartek. Pożegnamy śp. Wojciecha w środę 5 czerwca o godz. 10.00.

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej