28 maja - VIII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego:

· w naszej parafii o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej;

· nie będzie Mszy św. w kaplicy w Rożcach o godz. 10.30;

· południowa Msza św. rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12.15;

· po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe;

· ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na dokończenie prac termomodernizacyjnych wewnątrz naszej świątyni.

2. Od poniedziałku do piątku na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci komunijne będą obchodzić tzw. Biały Tydzień.

3. W środę po Mszy św. ostatnie nabożeństwo majowe; od czwartku odprawia będziemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada:

· 1 czerwca – I czwartek miesiąca: po Mszy o godz. 18.00 spotkanie Koła Żywego Różańca;

· 2 czerwca – I piątek miesiąca: spowiedź święta od godz. 7.30 i 17.00; w godz. 17-18 wystawienie Najświętszego Sakramentu; Msza św. ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 18.00;

· 3 czerwca – I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

5. Bardzo bogato zapowiada się przyszła NIEDZIELA 4 CZERWCA:

· przede wszystkim będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ - główna Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła zostanie odprawiona o godz. 12.00; zachęcamy do udziału dzieci komunijne i rocznicowe oraz asystę liturgiczną.

· Będziemy gościć ks. dr. Jerzego Jastrzębskiego, wykładowcę homiletyki w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, który na wszystkich Mszach św. wygłosi kazania o bł. ks. kardynale Wyszyńskim i przygotuje nas do uroczystości wprowadzenia relikwii Prymasa Tysiąclecia. Również nasz gość po Mszach świętych będzie rozprowadzał książki swojego autorstwa.

· Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Rożcach;

· Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dla dzieci klas IV i ich rodzin, natomiast w sobotę 3 czerwca o godz. 10.00 spowiedź św. dla nich.

6. Także w przyszłą niedzielę 4 czerwca w Belsku odbędzie się BELSKI FESTIWAL KULTURY. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem. W imieniu organizatorów, Wójta naszej Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy również zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Otulaka z Belska Dużego (l. 88).

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

8. Polecamy nowe numery prasy katolickiej, którą można nabyć w kruchcie kościoła.

· WALDEMAR SUJECKI, kawaler z parafii tutejszej i SYLWIA ANNA NIEDZIAŁEK, panna z par. św. Małgorzaty we Wrociszewie – I zapowiedź.

NR KONTA PARAFII: 55 9116 0001 0001 0083 2000 0001