19 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś, w niedzielę 19 marca:

· o godz. 16.30 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców;

· po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo „Gorzkie Żale”;

· w Grójcu w kościele św. Mikołaja rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych; prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym.

2. Jutro, 20 marca będziemy obchodzili, przeniesioną z dnia dzisiejszego, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. W najbliższą środę 22 bm przypada 22 rocznica śmierci ks. prałata Mieczysława Siemaszki, proboszcza naszej parafii w latach 1988-2001; Msza św. w Jego intencji o godz. 8.00.

4. W najbliższy piątek ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej wewnątrz kościoła: o godz. 17.15 dla dzieci i ich rodzin oraz o 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W piątek 31 bm odbędzie się tylko jedno nabożeństwo, ulicami naszej parafii, po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę, ostatnią miesiąca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msza św. o godz. 8.00, w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 28 bm. Program szczegółowy znajdziemy w gablocie i internecie. Taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

7. W minioną środę odszedł 18-letni nasz parafianin ze Starej Wsi śp. Aleksander Kołacz. Termin uroczystości pogrzebowej podamy, jak tylko będzie ustalony. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

8. Składamy serdeczne podziękowania za dokonane zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wystrój kościoła i kaplicy:

· Mieszkańcom Woli Starowiejskiej i panu sołtysowi Zbigniewowi Byrskiemu;

· Mieszkańcom Małej Wsi i pani sołtys Mirosławie Cieślak.

Uprzejmie prosimy o dokonanie zbiórki ofiar w innych sołectwach.

9. Polecamy nowe numery prasy katolickiej, którą można nabyć w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109