29 stycznia - IV Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w niedzielę 29 lutego:

· o godz. 12.00 Msza św. z udziałem dzieci ich rodzin oraz spotkanie w ramach przygotowań do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej;

· taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

2. W najbliższy czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej - Msze św. z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 8.00 i 18.00. Przed Mszą będzie możliwość nabycia gromnicy; po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypada również:

· 3 lutego – I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 7.30; Msza św. u czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z nabożeństwem o godz. 8.00;

· 4 lutego – I sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 8.00, a następnie Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

4. Za tydzień, w niedzielę 5 lutego:

· przypada I niedziela miesiąca – krótkie nabożeństwo eucharystyczne zostanie odprawione wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00;

· o godz. 12.00 na Mszy św. koncelebrowanej polecać będziemy m.in. śp. płk. Jana Kozietulskiego, bohatera spod Samosierry, w 202 rocznicę jego śmierci. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie.

5. Dziękujemy za spotkania kolędowe w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy i gościnność oraz za złożone ofiary.

PORZĄDEK KOLĘDY po niedzieli:

· Poniedziałek 30 stycznia od godz. 15.30: Belsk Duży, Osiedle „Sady”;

· Wtorek 31 stycznia od godz. 15.30: Belsk Duży, ul. Modrzewiowa i Parkowa;

· Środa 1 lutego od godz. 15.30: ul. Nocznickiego /wraz z nowym osiedlem/ i ul. Szkolna;

· Czwartek 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (MATKI BOZEJ GROMNICZNEJ): NIE BĘDZIE KOLĘDY;

· Piątek 3 lutego od godz. 15.30: Belsk Duży, Osiedle „Południe”;

· Sobota 4 lutego od godz. 10.00: Stara Wieś – bloki i budynki socjalne.

W KOLEJNYM TYGODNIU:

· Poniedziałek 6 lutego od godz. 15.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego, cz. I (od początku do p. Orlików);

· Wtorek 7 lutego od godz. 15.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego, cz. II (od p. Orlików do końca) – zakończenie kolędy.

6. Wczoraj, w wieku niespełna 87 lat odeszła śp. FELIKSA KOŁACZ, nasz parafianka z ul. Kozietulskiego w Belsku Dużym. Uroczystość pogrzebowa planowana jest po niedzieli. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

7. Są wolne intencje Mszy św. w kolejnym tygodniu stycznia o godz. 8.00 i w kolejne niedziele w kaplicy w Rożcach o godz. 10.30.

8. Polecamy nowe numery prasy katolickiej, którą można nabyć w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109