Ogłoszenia parafialne

11 września - XXIV Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś, w niedzielę 11 września:

· po wszystkich Mszach świętych, przed kościołem s. Ezechiela Szewczyk, rodem z par. Lewiczyn, a na co dzień posługująca na misjach w Kamerunie, będzie rozprowadzać kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na budowę szpitala w Kamerunie;

· o godz. 19.00 (i we wszystkie niedziele września i października) dodatkowa Msza św. z myślą o sadownikach i osobach pracujących w niedzielę i ich rodzinach.

2. W rozpoczętym nowym roku szkolnym i katechetycznym zapraszamy dzieci w wieku szkolnym wraz z rodzicami na niedzielną Mszę św. o godz. 12.00, a młodzież (głównie kandydatów do Bierzmowania) na godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do pobrania po Mszy św. specjalnych książeczek, do których w kolejne niedziele będą wklejać otrzymane naklejki.

3. W najbliższą środę 14 bm. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. Po niedzieli są wolne intencje Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii lub prosimy o kontakt telefoniczny.

5. W przyszłą niedzielę 18 września na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych i starszych, którzy chcą w przyszłym roku przyjąć Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. odbędą się zapisy i pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego.

6. W minionym miesiącu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Szweda (l. 68 - Osiedle „Modrzewina”, Mała Wieś), śp. Zofię Korcz (l. 79 – Grójec), śp. Zofię Skoniecką (l. 91 – Sadków Duchowny) i śp. Teresę Krawczak (l. 74 – Wola Starowiejska).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Paweł Adam FILIPIAK, kawaler z par. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie i Olga Katarzyna LIPIŃSKA, panna z par. tutejszej – II zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

8. Mamy zaproszenie na spektakl teatralny „Działka” o problemie narkomanii: w OSP Belsk Duży w środę 14 bm. o godz. 18.00 – wstęp wolny! W roli głównej wystąpi popularny aktor Aleksander Mikołajczak. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. Polecamy nowe numery prasy katolickiej, którą można nabyć w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej