Ogłoszenia parafialne

4 września - XXII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś, w niedzielę 4 września:

· o godz. 12.00 Msza św. zbiorowa z nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła – zapraszamy do udziału bielanki, ministrantów i panów do asysty procesyjnej;

· o godz. 14.00 w Lewiczynie Msza św. dożynkowa pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza; naszą parafię w Dożynkach Powiatowych będzie reprezentowała wieś Aleksandrówka, która przygotowuje wieniec dożynkowy;

· o godz. 19.00 (i we wszystkie niedziele września i października) dodatkowa Msza św. z myślą o sadownikach i osobach pracujących w niedzielę i ich rodzinach;

2. Od wczoraj w naszej parafii rozpoczął praktykę duszpasterską kleryk WMSD w Warszawie Radosław Zemło. Życzymy miłego i owocnego pobytu w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W rozpoczętym nowym roku szkolnym i katechetycznym zapraszamy dzieci w wieku szkolnym wraz z rodzicami na niedzielną Mszę św. o godz. 12.00, a młodzież (głównie kandydatów do Bierzmowania) na godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do pobrania po Mszy św. specjalnych książeczek, do których w kolejne niedziele będą wklejać otrzymane naklejki.

4. W przyszłą niedzielę 11 września, po wszystkich Mszach świętych, przed kościołem s. Ezechiela Szewczyk, rodem z par. Lewiczyn, a na co dzień posługująca na misjach w Kamerunie, będzie rozprowadzać kalendarze misyjne, z których dochód będzie przeznaczony na budowę szpitala w Kamerunie.

5. W minionym miesiącu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Tadeusza Sawickiego (l. 87 – Stara Wieś), śp. Stefana Jakubiaka (l. 93 – Wilczogóra) i śp. Szymona Grzelczaka (l. 91 – Stara Wieś). Po niedzieli pożegnamy: we wtorek 6 bm. o godz. 15.00 śp. Tadeusza Szweda (l. 68 – Mała Wieś) i w środę 7 bm. o godz. 11.00 śp. Zofię Korcz (l. 79 – Grójec). „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Paweł Adam FILIPIAK, kawaler z par. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie i Olga Katarzyna LIPIŃSKA, panna z par. tutejszej – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. 

https://parafiaswtrojcy.pl/


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej