26 czerwca - XII Niedziela Okresu zwykłego

XIII Niedziela zwykła - 26 czerwca 2022 r.

1. W miniony piątek 41-osobowa grupa młodzieży przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił ks. bp Rafał Markowski. Dziękujemy rodzinom młodzieży za złożenie ofiary, która będzie przeznaczona na sfinansowanie nowych mebli w zakrystiach naszej świątyni. Dziękujmy też grupie rodziców za szczególne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości bierzmowania młodzieży.

2. Również w miniony piątek zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom należnego, bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego z Bożą pomocą!

3. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary zbierane na tacę inwestycyjną.

4. W najbliższą środę 29 bm. przypada uroczystość odpustowa naszej parafii ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 (z procesją po nabożeństwie czerwcowym). Mimo wakacji i urlopów, zapraszamy na procesję szczególnie na bielanki, ministrantów i panów do asysty procesyjnej.

5. W tym tygodniu przypada:

· 1 lipca – I piątek miesiąca; spowiedź św. od godz. 7.30 i 17.00; wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji w godzinach: 17.00 – 18.00; Msze św. o godz. 8.00 i 18.00;

· 2 lipca – I sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej, a następnie Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

6. Za tydzień 3 lipca, w I niedzielę miesiąca:

· na Mszy św. o godz. 9.00 posumujemy prace Synodu, jakie miały miejsce w naszej parafii w zakończonym już etapie dekanalnym i diecezjalnym tego wydarzenia;

· po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo i procesja eucharystyczna.

7. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

· Artur ŚWIDZIŃSKI, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Jeziórce i Reneta KUCHTA, panna z parafii tutejszej – II zapowiedź;

· Michał OSZCZAK, kawaler z parafii tutejszej i Anna WIECHOWSKA, panna z par. św. Wawrzyńca w Wilkowie – II zapowiedź;

· Piotr PACHOCKI, kawaler z par. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą i Małgorzata JAKUBOWSKA, panna z parafii tutejszej – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/