19 czerwca - XI Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziękujemy wszystkim osobom i ofiarodawcom, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii, za pięknie przygotowane ołtarze, za czynny udział w procesji dzieciom i ich rodzicom, ministrantom i panom od asysty procesyjnej oraz wszystkim uczestnikom za liczny i godny przebieg procesji. Dziękujemy również policji grójeckiej, Panu Wójtowi naszej gminy, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i druhom o trzech jednostek OSP z terenu naszej parafii.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w oktawie Bożego Ciała, do najbliższego czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. W czwartek 23 bm. będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesioną z 24 bm. z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa) i zakończenie oktawy Bożego Ciała - Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Na Mszach św. pobłogosławimy przyniesione wianki.

4. W piątek 24 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele:

· o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w naszym Belsku;

· o godz. 12.00, na Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Rafała Markowskiego młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania; obowiązkowe PRÓBY przed uroczystością w poniedziałek i wtorek o godz. 19.15; spowiedź dla kandydatów i świadków w środę od godz. 17.00;

· o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym.

5. W sobotę 25 bm. o godz. 8.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

6. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

· Artur ŚWIDZIŃSKI, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Jeziórce i Reneta KUCHTA, panna z parafii tutejszej – I zapowiedź;

· Michał OSZCZAK, kawaler z parafii tutejszej i Anna WIECHOWSKA, panna z par. św. Wawrzyńca w Wilkowie – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

7. Za tydzień zbierana taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

8. Polecamy prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/