12 czerwca - X Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś, w Niedzielę Najświętszej Trójcy obchodzimy uroczystość odpustową:

· godz. 12.00 główna Msza św. w intencji wszystkich parafian, na której odbędzie się również Rocznica I Komunii Św. dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej;

· nabożeństwo czerwcowe odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00, przed procesją;

· o godz. 18.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej;

· dziś ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na spłatę nowej posadzki naszej świątyni; podobnie będzie w „Boże Ciało”.

2. W najbliższy czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana „Bożym Ciałem”. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 17.00. W uroczystej procesji ulicami naszego Belska damy publiczny wyraz wiary w Jezusa obecnego w Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy do udziału dzieci, które w tym roku miały I Komunię Św. i Rocznicę I Komunii Św. Także ministrantów i lektorów oraz bielanki.

3. Zachęcamy, przez najbliższy tydzień do udziału w oktawie Bożego Ciała: do nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. W miniony czwartek 9 bm. w warszawskim Powsinie odbył się pogrzeb śp. ks. Jana Świstaka, pochodzącego z naszej parafii. W najbliższy piątek 17 bm. o godz. 11.00 pożegnamy śp. Zofię Ryfczyńską z Rożec. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

5. Polecamy prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/