22 maja - VI Niedziela Wialkanocna

1. Dziś, w niedzielę 22 maja:

· nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy św. o godz. 12.00;

· po Mszy św. o godz. 17.00 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przedstawią program artystyczny o swoim Patronie z racji rocznicy urodzin (18 maja) - zapraszamy serdecznie!

2. W najbliższą sobotę 28 maja o godz. 8.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Za tydzień, 29 maja w ostatnią niedzielę miesiąca:

· Przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO;

· o godz. 15.30 ostatnia Msza św. dla dzieci i rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej;

· taca zbierana na Mszach św. będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

4. Kontynuujemy w naszej świątyni modlitwę różańcową w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.

Zapraszamy na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy w poszczególne dni powszednie tygodnia mieszkańców z następujących miejscowości naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK: BELSK DUŻY (wszystkie osiedla i ulice);

WTOREK: STARA WIEŚ, BODZEW I WOLA STAROWIEJSKA;

ŚRODA: SKOWRONKI, MAŁA WIEŚ I RĘBOWOLA;

CZWARTEK: DASZEWICE, ROŻCE I ALEKSANDRÓWKA;

PIĄTEK: SADKÓW SZLACHECKI, SADKÓW KOLONIA I SADKÓW DUCHOWNY;

SOBOTA: ROSOCHÓW, WILCZOGÓRA, ZŁOTA GÓRA I BELSK MAŁY.

5. W tym roku, podobnie jak 3 lata temu, uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z poszczególnych miejscowości:

· I ołtarz na parkingu przed cmentarzem - Sadków Kolonia, Szlachecki i Duchowny;

· II ołtarz na nowym placu przy Urzędzie Gminy - mieszkańcy Bodzewa i Woli Starowiejskiej;

· III ołtarz przy Figurze Pana Jezusa na ul. Nocznickiego - mieszkańcy Rożec i Daszewic;

· IV ołtarz przy Figurze Matki Bożej na przeciwko kościoła - mieszkańcy ul. Modrzewiowej i Parkowej w Belsku Dużym oraz osiedla "Modrzewina" w Małej Wsi

6. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Mateusz MAŁACHOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Patrycja PIOTROWSKA, panna z parafii św. Mikołaja w Grójcu – II zapowiedź;

· Dawid RADZIMIRSKI, kawaler z parafii św. Floriana w Mogielnicy i Ilona Róża ORŁOWSKA, panna z parafii tutejszej – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzącym miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

7. Polecamy prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/