8 maja - IV Niedziela Wialkanocna

1. W dniu dzisiejszym przypada Niedziela Dobrego Pasterza:

· w kaplicy w Rożcach to uroczystość odpustowa z procesją o godz. 10.30;

· na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Klub Motocyklowy „Kobra”; po Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów; przed kościołem po Mszach św. trwa kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony jest na leczenie chorej małej Blanki; przy budynku OSP Belsk Duży w godz. 11.30 – 15.00 trwać będzie akcja krwiodawstwa „Motoserce”.

· po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek 9 bm. w Kościele obchodzić będziemy /przełożoną w wczorajszej niedzieli/ UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. W przyszła niedzielę 15 bm. o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin. Uroczystość Bierzmowania młodzieży odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 12.00.

4. Kontynuujemy w naszej świątyni modlitwę różańcową w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.

Zapraszamy na godz. 17.30 do wspólnej modlitwy w poszczególne dni powszednie tygodnia mieszkańców z następujących miejscowości naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK: BELSK DUŻY (wszystkie osiedla i ulice);

WTOREK: STARA WIEŚ, BODZEW I WOLA STAROWIEJSKA;

ŚRODA: SKOWRONKI, MAŁA WIEŚ I RĘBOWOLA;

CZWARTEK: DASZEWICE, ROŻCE I ALEKSANDRÓWKA;

PIĄTEK: SADKÓW SZLACHECKI, SADKÓW KOLONIA I SADKÓW DUCHOWNY;

SOBOTA: ROSOCHÓW, WILCZOGÓRA, ZŁOTA GÓRA I BELSK MAŁY.

5. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Krzysztof Paweł GOŁUCH, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Lipiu i Monika Marzena WŁODARCZYK, panna z par. tutejszej – II zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzącym miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

6. Polecamy prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/