1 maja - III Niedziela Wialkanocna

1. W niedzielę 1 maja:

· rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej: w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00; zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach;

· I niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 /w intencji Ojczyzny i strażaków oraz druhów OSP/ i o 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie PSP w naszym Belsku wraz z nauczycielami przedstawią program patriotyczny, przygotowany na szkolny konkurs o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Serdecznie zapraszamy!

3. W tym tygodniu przypadają:

· 5 maja – I czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań do kapłaństwa, zakonu i życia konsekrowanego; po Mszy i nabożeństwie majowym spotkanie KŻR;

· 6 maja – I piątek miesiąca: Msza św. o 8.00, po niej wyjątkowo różaniec w intencji pokoju (z powodu ślubu o godz. 17.00) i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa; spowiedź od godz. 7.30 i od 17.00 (wyjątkowo w trakcie ślubu); nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00;

· 7 maja – I sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej i Nabożeństwo Pierwszej Soboty /w tym różaniec/; nie będzie różańca o 17.30.

4. Za tydzień 8 maja przypada Niedziela Dobrego Pasterza:

· w kaplicy w Rożcach to uroczystość odpustowa z procesją o godz. 10.30;

· na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Klub Motocyklowy „Kobra”; po Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.

5. Kontynuujemy w naszej świątyni modlitwę różańcową w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie. W tym tygodniu wyjątkowo w zmienionym porządku.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w poszczególne dni tygodnia mieszkańców z następujących miejscowości naszej parafii:

PONIEDZIAŁEK 2 maja, po Mszy św. o godz. 8.00: BELSK DUŻY (wszystkie osiedla i ulice);

WTOREK 3 maja: nie będzie różańca;

ŚRODA 4 maja o 17.30: SKOWRONKI, MAŁA WIEŚ I RĘBOWOLA;

CZWARTEK 5 maja o 17.30: DASZEWICE, ROŻCE I ALEKSANDRÓWKA;

PIĄTEK 6 maja po Mszy św. o godz. 8.00: SADKÓW SZLACHECKI, SADKÓW KOLONIA I SADKÓW DUCHOWNY;

SOBOTA 7 maja po Mszy św. o godz. 8.00: ROSOCHÓW, WILCZOGÓRA, ZŁOTA GÓRA I BELSK MAŁY.

6. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Robert FELIKSIAK, kawaler z par. bł. Honorata Koźmińskiego w Lesznowoli i Karolina MALINOWSKA, panna z par. tutejszej – II zapowiedź;

· Kamil CZARNECKI, kawaler z par. Świętej Trójcy w Lutkówce i Lidia CZARNECKA, panna z par. tutejszej – II zapowiedź;

· Krzysztof Paweł GOŁUCH, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Lipiu i Monika Marzena WŁODARCZYK, panna z par. tutejszej – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzącym miedzy narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

7. W minionym tygodniu zostali pożegnani: śp. Stanisław Jacek Conderek (l. 62 – Daszewice) i śp. Zdzisław Teofil Żółcik (l. 87 – Mała Wieś).

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

8. Polecamy prasę katolicką, którą znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109. https://parafiaswtrojcy.pl/