Ogłoszenia parafialne

28 listopada - I Niedziela Adwentu

1. Dziś, 28 listopada przypada I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny:

· na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Pułkownika Jana Kozietulskiego w ramach obchodów zakończenia roku obchodów 200-lecia śmierci płk. J. Kozietulskiego i rocznicy szarży pod Samosierrą; Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. dr Piotr Staniewicz, historyk, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego i Biblioteki Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie;

· o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodzin;

· ofiary zbierane ta tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na cele inwestycyjne;

· na Mszach św. zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny; ofiary składane przy ich nabywaniu są przeznaczone na spłatę nowej posadzki w naszej świątyni.

2. Od jutra, od poniedziałku 29 listopada rozpoczynamy odprawianie porannych Mszy św. ku czci Matki Bożej zwanych „roratami” (od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, do dnia Wigilii włącznie). Serdecznie zapraszamy do udziału!

3. W rozpoczętym dziś Adwencie Msze św. w dni powszednie w naszym kościele o godz. 7.00 (RORATY) i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada:

· 2 grudnia I czwartek miesiąca – o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, a następnie spotkanie Koła Żywego Różańca;

· 3 grudnia I piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 7.00 i 17.00; od 17.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji; Msze św. o godz. 7.00 (RORATY) i 18.00 („pierwszopiątkowa”);

· 4 grudnia I sobota miesiąca – o godz. 7.00 RORATY, a następnie Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

5. W przyszłą niedzielę 5 grudnia:

· Koło Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym po Mszach św. przed kościołem będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne. Dochód Koło chce przeznaczyć na pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących w naszej parafii;

· Będzie można nabywać świece „CARITAS” na stół wigilijny.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej; w „Gościu Niedzielnym” dodany jest kalendarz na 2022 rok.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej