21 listopada - XXXIII Niedziela Okresu zwykłego

XXXIV - ostatnia NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 XI 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś, 21 bm. przypada Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest ostatnią w roku kościelnym:

· na Mszy św. o godz. 12.00 włączymy do służby liturgicznej ołtarza trzech nowych ministrantów;

· o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin;

· w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na fundusz pomocy migrantom z granicy polsko-białoruskiej.

2. W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w bieżących wypominkach rocznych.

3. Za tydzień 28 listopada przypada I Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy rok kościelny:

· na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Pułkownika Jana Kozietulskiego w ramach zakończenia roku obchodów 200-lecia śmierci płk. J. Kozietulskiego i rocznicy szarży pod Samosierrą; Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. dr Piotr Staniewicz, historyk, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego i Biblioteki Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie;

· o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodzin;

· ofiary zbierane ta tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na cele inwestycyjne.

4. Od poniedziałku 29 listopada rozpoczniemy odprawianie porannych Mszy św. ku czci Matki Bożej zwanych „roratami” (od poniedziałku do soboty o godz. 7.00). Już dziś serdecznie zapraszamy!

5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód przeznaczamy na pokrycie kosztów nowej posadzki w naszej świątyni.

6. GKS Belsk Duży zaprasza dzieci, młodzież i seniorów do trenowania tenisa stołowego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej we wtorki i czwartki. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

KONTO PARAFII W BANKU SPÓŁDZIELCZYM IM. STEFCZYKA W BELSKU DUŻYM:

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.