19 września - XXIV Niedziela Okresu zwykłego

1. Przed tygodniem odbyła się doniosła uroczystość beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dziś przy wyjściu z kościoła po Mszy św. można pobrać obrazki z wizerunkiem Ks. Kardynała i z tekstem Społecznej Krucjaty Miłości, a w zakrystii po można nabyć książkę pt. „ZAPISKI WIĘZIENNE” – cenny dokument czasów zniewolenia Polski przez system komunistyczny i prześladowania Kościoła oraz świadectwo wielkości Prymasa Tysiąclecia, gotowego na największą ofiarę; cena książki: 40 zł. Książka jest formą cegiełki na rzecz sfinansowania nowej posadzki w naszej świątyni, położonej w roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

2. Dziś w niedzielę 19 września:

· godz. 15.30 Msza św. i zapisy na przygotowanie do Bierzmowania dla uczniów kl. VIII (i starszych); prosimy o obecność kandydatów wraz z rodzicami;

· o godz. 19.00 dodatkowa Msza św. z myślą o rodzinach sadowników i osób pracujących w niedzielę;

· w kościele św. Mikołaja w Grójcu o godz. 20.00 rozpoczyna się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – prosimy o przekazanie informacji narzeczonym.

3. Za tydzień, w niedzielę 26 września:

· o godz. 12.00 na Mszy św. z udziałem dzieci będzie miała miejsce Rocznica I Komunii św. (dla dzieci kl. V); spowiedź dzieci w sobotę 25 bm. o godz. 9.00 klasa V a, o godz. 9.30 klasa V b;

· o godz. 15.30 Msza św. i zapisy na przygotowanie do I Komunii św. dla dzieci klas III wraz z rodzicami.

· Maciej Gabriel GAWRYŁA, kawaler z parafii tutejszej i Patrycja PRZYBYSZ, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu – II zapowiedź.

5. Wznowiła działalność schola dziecięca. Zapraszamy chętne do śpiewania dziewczynki, aby przez śpiew i grę na instrumentach wielbić Pana Boga i jednocześnie uświetniać Msze św. o godz. 12.00 (z udziałem dzieci i ich rodzin).

6. Zachęcamy do internetowego głosowania na 19 projekt Gminy Belsk Duży Funduszu Obywatelskiego Mazowsza: Budowa aktywnych przejść na DW 728 i remont placu przy rondzie Powstańców Styczniowych w Belsku Dużym:

Lista projektów - Budżet Obywatelski Mazowsza (mazovia.pl)

7. Przez miniony tydzień trwały prace przy układaniu posadzki – efekty możemy już dzisiaj oglądać! Od minionego piątku 17 bm. korzystamy już ponownie z wnętrza kościoła, na nowej podłodze odbyły się pierwsze Msze św. i dwa śluby.

Wróciły już z renowacji wszystkie ławki, ale po konsultacji z wykonawcą, będą wstawione dopiero po zaimpregnowaniu położonego marmuru. Do odnowienia trafiły konfesjonały i klęczniki. Przy okazji dziękujemy panom Piotrowi Śmietańskiemu i Grzegorzowi Majdzie za przechowanie na czas remontu części wyposażenia kościoła. Po niedzieli będą kontynuowane prace w dwóch zakrystiach i prezbiterium, dlatego Msze św. w tygodniu będą odprawiane jeszcze w kaplicy w Rożcach (tylko po południu).

8. Dziękujemy za złożone indywidualnie ofiary na nasze inwestycje:

· Annie i Mariuszowi Neska z osiedla Polskiej Akademii Nauk przy „Modrzewinie”;

· Ewie i Romanowi Świstak ze Skowronek;

· Iwonie i Michałowi Marchewka z Belska Dużego;

· Joannie i Mariuszowi Potrzebowskim z Daszewic;

· Honoracie i Markowi Conderek z Daszewic;

· Halinie Łaski z Belska Dużego;

· Annie i Dariuszowi Dolina z Belska Dużego.

Ofiary na sfinansowanie nowej posadzki w naszej świątyni można wpłacać na konto parafii w Banku Spółdzielczym im. Stefczyka w naszym Belsku:

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.