Ogłoszenia parafialne

12 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym w Warszawie-Wilanowie w Świątyni Opatrzności o godz. 12.00 odbędzie się doniosła uroczystość beatyfikacji Sług Bożych ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy w Rożcach, będzie o tej porze w Belsku, ale nie będzie Mszy św. o 12.00. Zgodnie ze wskazaniami Kurii Warszawskiej, zachęcamy do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu poprzez transmisję telewizyjną. Pozostałe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 bez zmian.

2. Przed tygodniem odbyły się w Lewiczynie Dożynki Powiatu Grójeckiego, na których wieniec dożynkowy naszej parafii i Sołectwa Belsk Duży zdobył I miejsce. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Kozietulskiego i Ogrodowej z Panią Sołtys Agnieszką Prokopczyk na czele za przygotowanie wieńca i godne reprezentowanie naszej parafii i sołectwa.

3. W najbliższy piątek 17 września o godz. 17.00 na „organistówce” odbędzie się pierwsza od czasu pandemii próba scholi. Zapraszamy chętne dziewczynki, aby przez śpiew i grę na instrumentach wielbić Pana Boga i jednocześnie uświetniać Msze św. o godz. 12.00 (z udziałem dzieci i ich rodzin).

4. Za tydzień w niedzielę 19 września o godz. 15.30 Msza św. i zapisy na przygotowanie do Bierzmowania dla uczniów kl. VIII (i starszych). Prosimy o obecność kandydatów wraz z rodzicami.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 września:

· o godz. 12.00 na Mszy św. z udziałem dzieci będzie miała miejsce Rocznica I Komunii św. (dla dzieci kl. V);

· o godz. 15.30 Msza św. i zapisy na przygotowanie do I Komunii św. dla dzieci klas III wraz z rodzicami.

6. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Maciej Gabriel GAWRYŁA, kawaler z parafii tutejszej i Patrycja PRZYBYSZ, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

7. W minionym tygodniu trwały prace przy układaniu marmurowej posadzki w naszej świątyni. Już w najbliższy piątek planujemy wstawić do kościoła odnowione ławki i od piątku ponownie odprawiać Msze św. W międzyczasie, prawdopodobnie do końca września będą nadal trwały prace w prezbiterium i dwóch zakrystiach.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na nową posadzkę naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wpłaty na konto parafii:  

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109.

Ogłoszenia URZĘDU GMINY BELSK DUŻY:

Wójt Gminy Belsk Duży przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. To właśnie w oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny, liczy się każdy wypełniony formularz spisowy i każda odpowiedź. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich. Więcej szczegółów w informacji na tablicy ogłoszeń. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej