Ogłoszenia parafialne

5 września - XXII Niedziela Okresu zwykłego

1. W dzisiejszą niedzielę:

· w Sanktuarium MB Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie odbędą się Dożynki Powiatu Grójeckiego; o godz. 14.00 Mszę św. w intencji sadowników i rolników odprawi Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski; naszą parafię i sołectwo Belsk Duży wraz z wieńcem dożynkowym będą reprezentować mieszkańcy ul. Kozietulskiego i Ogrodowej;

· o godz. 19.00 dodatkowa Msza św. (we wszystkie niedziele września i października);

· nasza Archidiecezja Warszawska, decyzją ks. Kardynała Kazimierza Nycza, włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu; zaraz po Mszy św. przed kościołem i kaplicą będą zbierane ofiary do puszek na konkretną pomoc poszkodowanym, którą organizuje CARITAS POLSKA.

2. W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie-Wilanowie w Świątyni Opatrzności o godz. 12.00 odbędzie się doniosła uroczystość beatyfikacji Sług Bożych ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Od minionego piątku na Mszy św. o godz. 18.00 (w kaplicy w Rożcach) odprawiamy Nowennę przed Beatyfikacją. Wyjątkowo za tydzień Msza św. o godz. 10.30 w namiocie przy kościele w Belsku, nie będzie Mszy św. o 10.30 w kaplicy w Rożcach i o 12.00 w Belsku. Zgodnie ze wskazaniami Kurii Warszawskiej, zachęcamy do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu poprzez transmisję telewizyjną. Pozostałe Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 bez zmian.

3. W najbliższą środę 8 września przypada ŚWIĘTO NARODZENIA MATKI BOŻEJ, zwane potocznie Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione ziarna zbóż do zasiewów.

4. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Damian Łukasz MACIAK, kawaler z parafii tutejszej i Żaneta Anna STANKIEWICZ, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie – II zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

5. W minioną środę 1 września z Komendy Policji w Grójcu odebrałem skradzioną w Rosochowie 21 sierpnia figurkę Matki Bożej. Obecnie jest oddana do profesjonalnego malowania i za jakiś czas wróci do kapliczki.

6. W minionym tygodniu trwały prace przy układaniu marmurowej posadzki w naszej świątyni. Idzie bardzo sprawnie i fachowo, jest już znaczna część wykonana.

Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu kościoła przed rozpoczęciem prac: panom Dariuszowi Kowalczykowi, Marianowi i Maciejowi Wieczorkom, Jackowi Korczakowi, Jarosławowi Gałce i Wojciechowi Jareckiemu.

7. W najnowszym numerze pisma „JABŁONKA” ukaże się List – Prośba Proboszcza Parafii do czytelników o wsparcie naszej obecnej inwestycji. Dziękujemy Pani Redaktor Naczelnej Paulinie Omen – Klepacz za bezpłatną publikację.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Bardzo dziękujemy za wpłaty na konto parafii:

  55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109.

Ogłoszenia URZĘDU GMINY BELSK DUŻY:

Wójt Gminy Belsk Duży przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. To właśnie w oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny, liczy się każdy wypełniony formularz spisowy i każda odpowiedź. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich. Więcej szczegółów w informacji na tablicy ogłoszeń. 


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej