Ogłoszenia parafialne

29 sierpnia - XXI Niedziela Okresu zwykłego

1. W najbliższą środę 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 9.00 Msza św. w intencji całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w naszym Belsku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na progu nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą nowy etap edukacji i wychowania.

2. W jutra do połowy września będą trwały prace w naszym kościele, związane z układaniem nowej posadzki (od godz. 7.00 do 18.00), dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 będą odprawiane w kaplicy w Rożcach. Wyjątkiem będzie środa 1 września. Niedzielne Msze św. odprawiane będą w tymczasowym namiocie, oczywiście według stałego porządku. Jednocześnie przypominamy, że od przyszłej niedzieli, w miesiącu wrześniu i październiku w naszej parafii kolejny już rok będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.

3. W tym tygodniu przypada:

· 2 września – I czwartek miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy w Rożcach spotkanie KŻR;

· 3 września – I piątek: spowiedź (szczególnie dla dzieci i młodzieży) i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w kaplicy w Rożcach, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

4. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 12.00 (w namiocie) krótkie nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem. Nie będzie procesji eucharystycznej.

5. Zbliża się uroczystość beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej (12 września). W najbliższy piątek 3 września na Mszy św. o godz. 18.00 (w kaplicy w Rożcach) rozpoczniemy Nowennę przed Beatyfikacją wspomnianych Sług Bożych.

6. Nasza Archidiecezja Warszawska, decyzją ks. Kardynała Kazimierza Nycza, włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na konkretną pomoc poszkodowanym.

7. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Damian Łukasz MACIAK, kawaler z parafii tutejszej i Żaneta Anna STANKIEWICZ, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

8. Tydzień temu z przydrożnej kapliczki w Rosochowie została skradziona figurka Matki Bożej. Po rozmowach z Panem Sołtysem i mieszkańcami, postanowiliśmy nie być obojętnymi i zareagować na dokonane zło oraz wspólnie zadziałać. Dziękujemy grójeckiej Policji i kilku osobom za współpracę, która zaowocowała odzyskaniem (na razie przez policję z pewnego mieszkania w Grójcu), ważnego do ludzi wierzących przedmiotu kultu, który tam znajdował się od kilkudziesięciu lat. Jak czytamy w Kronice Parafialnej, poświecenie kapliczki miało miejsce 17 maja 1953 roku, zbudował ją p. Ignacy Brzeziński ze Złotej Góry.

9. W minionym tygodniu zostały pobrane wymiary i zaliczka na wykonanie tzw. świadka, czyli szyby pancernej w przyszłej, nowej podłodze naszego kościoła. Jego celem jest, aby zostawić dla potomnych i pokazać jak wyglądała stara posadzka, a przy okazji zachować dostęp do włazu do niedostępnej krypty. Stąd taka lokalizacja tejże szyby pancernej. Wykonanie tego było jednym z warunków uzyskania zgody na wykonanie ogrzewania podłogowego w naszej zabytkowej świątyni.

Z tyłu, tuż przy budynku plebanii została ułożona kostka, jako zwieńczenie prac porządkowych po zeszłorocznej termomodernizacji kościoła i plebanii. Wczoraj wróciło z renowacji 14 kolejnych ławek z naszego kościoła, ostatnie 12 sztuk trafiło do zakłady stolarskiego. 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na rzecz inwestycji i remontów w naszej parafii, za dzisiaj złożone na tacę inwestycyjną i za wpłaty na konto parafii:

13 55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.

Zwracamy się z prośbą o pomoc wynoszeniu z kościoła wszystkiego, co zajmuje podłogę: jutro, w poniedziałek 30 bm. od godz. 9.00.niecNa00 9116

KANCELARIA PARAFIALNA: nr tel. 787 110 109.

Parafia Świętej Trójcy w Belsku Dużym (parafiaswtrojcy.pl)

(283) Parafia Świętej Trójcy w Belsku Dużym - YouTube


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej