25 lipca - XVI Niedziela Okresu zwykłego

1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian, która trwała 21 dni. Dziękujemy za przyjęcie nas, mimo czasu wakacji i urlopów oraz pierwszych zbiorów. Szczególnie dziękujemy za gościnę w ostatnim tygodniu: w Złotej Górze p. Badowskim, w Belsku Małym p. Górzyńskim, w Belsku Dużym p. Zofii Kempkowskiej, p. Barbarze i Piotrowi Lipińskim, p. Iwonie i Markowi Kowalskim oraz p. Katarzynie i Bogusławowi Sikorskim. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej - przeznaczone są one na nową posadzkę w naszej świątyni. Za tydzień podsumowanie wizyty.

2. W dzisiejszą niedzielę 25 lipca przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.

3. Za tydzień 1 sierpnia przypada I niedziela miesiąca i 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 17.00, w godzinie „W” zabiją dzwony we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji Warszawskiej.

4. Od poniedziałku 2 sierpnia, w dni powszednie przez cały miesiąc w naszym kościele Msza św. tylko o godz. 18.00.

· Rafał SOBCZAK, kawaler z parafii tutejszej i Martyna Małgorzata BEDNAREK, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

6. Polecamy prasę katolicką: dostępna jest na stoliku w kruchcie kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę - przeznaczone są na spłatę kolejnej raty kredytu, jaki zaciągnęliśmy w minionym roku na termomodernizację kościoła i nowej plebanii.