18 lipca - XV Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziękujemy za przyjęcie nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu oraz za złożone ofiary. Szczególnie dziękujemy za gościnę: w Rożcach państwu Gniadzikom, w Aleksandrówce p. Czarneckim, Jóźwiakom i Lewandowskim, w Sadkowie Kolonii p. Domasiewiczom, w Rosochowie p. Chmielewiec, w Wilczogórze p. Bałutom oraz w Złotej Górze p. Bekasiewiczom.

Ostatni tydzień WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

· poniedziałek 19 lipca od godz. 9.30: Złota Góra „w łąkach” i Belsk Mały, a od godz. 17.00 osiedle „Modrzewina” w Małej Wsi;

· wtorek 20 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Nocznickiego i Szkolna;

· środa 21 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego – cz. I (od p. Nowaków do p. Orlików);

· czwartek 22 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego – cz. II (od p. Orlików do końca) oraz ul. Ogrodowa;

· piątek 23 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, osiedla „Sady” i „Południe”;

· sobota 24 lipca od godz. 10.00 - zakończenie: Belsk Duży, ul. Modrzewiowa i Parkowa.

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nową posadzkę w naszej świątyni.

Wewnątrz kościoła, przed prezbiterium są wyłożone dwie przykładowe płyty marmurowe, które będą ułożone „w szachownicę” na podłodze naszej świątyni oraz biała, która będzie w prezbiterium, wokół ołtarza i ambonki. Zapraszamy, by podejść i obejrzeć.

2. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Adrian Szymona CĄDEREK, kawaler z par. tutejszej i Anna DUSZA, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie – II zapowiedź.

3. W przyszłą niedzielę 25 lipca, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.

4. W miesiącu sierpniu przez teren naszej parafii będą zmierzały na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymki:

· w piątek 6 sierpnia: Świderska Pielgrzymka Rodzin (w OSP Wilczogóra i Rożce);

· w sobotę 7 sierpnia: Warszawska Piesza Pielgrzymka paulińska (w Rożcach i Rębowoli);

· we wtorek 10 sierpnia: Pielgrzymka Rowerowa (w Szkole w Belsku).

Postarajmy się zorganizować i ponownie ugościć utrudzonych pielgrzymów.

5. Polecamy prasę katolicką: dostępna jest na stoliku w kruchcie kościoła.

6. W minionym tygodniu zostały odnowione balaski ołtarzowe. Za tydzień ofiary zbierana na tacę będą przeznaczone na spłatę kolejnej raty kredytu, jaki zaciągnęliśmy w minionym roku na termomodernizację kościoła i nowej plebanii.