11 lipca - XIV Niedziela Okresu zwykłego

1. APEL ARCYBISKUPA METROPOLITY WARSZAWSKIEGO KS. KARDYNAŁA KAZIMIERZA NYCZA:

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją”.

2. W piątek 16 lipca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i z błogosławieństwem Jego relikwiami.

3. Dziękujemy za przyjęcie nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu oraz za złożone ofiary. Serdecznie również dziękujemy za gościnę: w Starej Wsi Pani Dolina oraz w Rębowoli państwu Kuchta, Smolaga i Balcerowicz.

Kontynuacja WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

· poniedziałek 12 lipca od godz. 9.30: Rożce;

· wtorek 13 lipca od godz. 9.30: Aleksandrówka;

· środa 14 lipca od godz. 9.30: Sadków Kolonia i Sadków Szlachecki;

· czwartek 15 lipca od godz. 9.30: Sadków Szlachecki – bloki, Rosochów oraz Sadków Duchowny (od godz. 15.30);

· piątek 16 lipca od godz. 9.30: Złota Góra „w polu” i „górka”;

· sobota 17 lipca od godz. 10.00: Wilczogóra i Złota Góra „po szosie”;

· poniedziałek 19 lipca od godz. 9.30: Złota Góra „w łąkach” i Belsk Mały;

· wtorek 20 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Nocznickiego i Szkolna;

· środa 21 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego – cz. I (od p. Nowaków do p. Orlików);

· czwartek 22 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, ul. Kozietulskiego – cz. II (od p. Orlików do końca) oraz ul. Ogrodowa;

· piątek 23 lipca od godz. 9.30: Belsk Duży, osiedla „Sady” i „Południe”;

· sobota 24 lipca od godz. 10.00 - zakończenie: Belsk Duży, ul. Modrzewiowa i Parkowa.

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na nową posadzkę w naszej świątyni.

Wewnątrz kościoła, przed prezbiterium są wyłożone dwie przykładowe płyty marmurowe, które będą ułożone „w szachownicę” na podłodze naszej świątyni oraz biała, która będzie w prezbiterium, wokół ołtarza i ambonki. Zapraszamy, by podejść i obejrzeć.

4. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Paweł SALAMON, kawaler z parafii tutejszej i Natalia Gabriela KOWALCZYK, panna z par. św. Mikołaja w Tarczynie - II zapowiedź;

· Paweł Piotr WOJCIECHOWSKI, kawaler z par. tutejszej i Paulina KOŁACZ, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie – II zapowiedź;

· Adrian Szymona CĄDEREK, kawaler z par. tutejszej i Anna DUSZA, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie – I zapowiedź.

5. W miesiącu sierpniu przez teren naszej parafii będą zmierzały na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymki:

· w piątek 6 sierpnia: Świderska Pielgrzymka Rodzin (OSP Wilczogóra i Rożce);

· w sobotę 7 sierpnia: Warszawska Piesza Pielgrzymka paulińska (Rożce i Rębowola);

· we wtorek 10 sierpnia: Pielgrzymka Rowerowa (Szkoła w Belsku).

Postarajmy się zorganizować i ponownie ugościć utrudzonych pielgrzymów.

6. Polecamy prasę katolicką: dostępna jest na stoliku w kruchcie kościoła.