6 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

1. Za nami piękna uroczystość „Bożego Ciała”. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy i procesji oraz godny jej przebieg wszystkim uczestnikom. Dołączamy podziękowania pani katechetce Renacie Włodarskiej za przygotowanie strojów do procesji i opiekę nad bielankami.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godz. 12.00 wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła z racji I niedzieli miesiąca i oktawy „Bożego Ciała”

3. Po niedzieli, do najbliższego czwartku włącznie celebrujemy oktawę Bożego Ciała: po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału!

4. Na zakończenie oktawy „Bożego Ciała” w czwartek 10 czerwca na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.

5. W piątek 11 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA: Msze św. o godz. 8.00 i 18.00, podczas których, jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Episkopatu, odnowimy Akt Poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w 100-lecie jego proklamowania.

6. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w kolejne niedziele po Mszy św. o 18.00.

7. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

· Paweł Sebastian ZGUTCZYŃSKI, kawaler z parafii tutejszej i Maja Kamila FIRLIK, panna z par. św. Mikołaja w Grójcu – II zapowiedź;

· Paweł PRUS, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie i Marlena SŁOMKA, panna z par. tutejszej – II zapowiedź;

· Roman BAŁUT, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka PIECHA, panna z par. Świętej Trójcy w Chynowie – II zapowiedź;

· Tomasz OSTROWSKI, kawaler z par. tutejszej i Anita Wanda KOŁACZ, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Jeziórce – II zapowiedź;

· Wojciech Błażej PIĄTKOWSKI, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna Maria PIWOWARSKA, panna z par. św. Anny w Piasecznie – I zapowiedź.

8. Polecamy prasę katolicką: dostępna jest na stoliku w kruchcie kościoła.

9. Dziękujemy za złożenie ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii:

· Annie i Mariuszowi Neska z Osiedla PAN w Belsku Dużym

· Iwonie Powoniak ze Skowronek

· Iwonie i Michałowi Marchewka z Belska Dużego.