30 maja - VIII Niedziela Okresu zwykłego

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ODPUST PARAFIALNY - Niedziela 30 maja 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę odpustową w naszej parafii:

· o godz. 12.00 uroczysta Msza św. zbiorowa (ze skromną procesją) - będziemy modlić się za całą wspólnotę parafialną;

· nie ma Mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy w Rożcach;

2. W najbliższy czwartek 3 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli „BOŻE CIAŁO”: Msze św. o godz. 9.00, 11.00 (z procesją do czterech ołtarzy) i 17.00; nabożeństwo majowe odprawimy w trakcie procesji.

W tym roku jest pewna zmiana porządku procesji:

I ołtarz - przy Szkole Podstawowej, przygotowują mieszkańcy Rębowoli i Skowronek;

II ołtarz - przy Urzędzie Gminy, przygotowują mieszkańcy ul. Kozietulskiego;

III ołtarz - przy Figurze Pana Jezusa na ul. Nocznickiego, przygotowują mieszkańcy Belska Małego i ul. Nocznickiego;

IV ołtarz - przed kościołem koło kapliczki, Przygotowują mieszkańcy Aleksandrówki i Rosochowa.

Zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, lektorów i panów do asysty.

Podczas procesji prosimy o zachowanie 1,5 metra odstępu pomiędzy sobą.

3. W tym tygodniu przypadają również:

· 4 czerwca I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 7.30 i 17.00; w godz. 17-18 adoracja Najświętszego Sakramentu; Msze św. o godz. 8.00 i 18.00;

· 5 czerwca I sobota miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej i Nabożeństwo Pierwszej Soboty oraz spotkanie Koła Żywego Różańca.

4. Do przyszłego czwartku będziemy celebrować oktawę Bożego Ciała: każdego dnia po nabożeństwie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału!

5. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o 18.00 – zapraszamy do udziału!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Paweł Sebastian ZGUTCZYŃSKI, kawaler z parafii tutejszej i Maja Kamila FIRLIK, panna z par. św. Mikołaja w Grójcu – I zapowiedź;

· Paweł PRUS, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Rembertowie i Marlena SŁOMKA, panna z par. tutejszej – I zapowiedź;

· Roman BAŁUT, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka PIECHA, panna z par. Świętej Trójcy w Chynowie – I zapowiedź;

· Tomasz OSTROWSKI, kawaler z par. tutejszej i Anna Wanda KOŁACZ, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Jeziórce.

7. TRANSMISJE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ I BOŻEGO CIAŁA: https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

Oraz https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/

8. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku w kruchcie kościoła.

9. Przypominamy jeszcze o trwającym, obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.