Ogłoszenia parafialne

23 maja - VII Niedziela Okresu zwykłego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 maja 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO w naszej parafii:

· UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ: godz. 9.00 dla dzieci klasy III a PSP, o godz. 10.30 dla dzieci klasy III b; wewnątrz świątyni, z racji na obowiązujące jeszcze limity, będą mogły przebywał wyłącznie dzieci komunijne ze swoimi rodzicami i rodzeństwem; pozostałe osoby prosimy o pozostanie na terenie przykościelnym, który będzie nagłośniony; do dyspozycji są ławki i krzesła, które można rozstawić w dowolnym miejscu;

· o godz. 12.00. Msza św. w intencji śp. prof. Eberharda Makosza i wszystkich zmarłych sadowników; przewodniczyć będzie ks. prałat Wojciech Kołakowski, proboszcz parafii w Jeziórce, krajowy duszpasterz ogrodników; po Mszy św. na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się uroczystość odsłonięcia popiersia prof. Eberharda Makosza, wybitnego polskiego sadownika, wykładowcy akademickiego, wychowawcy wielu pokoleń sadowników; jednocześnie odbędzie się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego terenu w centrum naszego Belska.

2. Od poniedziałku do piątku dzieci komunijne będą miały tzw. Biały Tydzień – będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.

3. W najbliższą sobotę 29 maja na Mszy św. o godz. 18.00, w przeddzień odpustu ku czci Świętej Trójcy młodzież klas VIII PSP przyjmie Sakrament Ducha Świętego z rąk ks. bp. Rafała Markowskiego. Próby przed Bierzmowaniem: w środę 26 bm. i czwartek 27 bm. o godz. 19.00; spowiedź święta dla kandydatów i świadków: w piątek 28 bm. o godz. 17.00.

4. Za tydzień, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 30 maja przypada uroczystość odpustowa naszej parafii. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zbiorowa (ze skromną procesją) - będziemy modlić się za całą wspólnotę parafialną

5. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o 18.00 – zapraszamy do udziału!

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W trym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy (najprawdopodobniej na ulicach naszego Belska) mieszkańców poszczególnych miejscowości:

I ołtarz (przy Figurze Pana Jezusa na ul. Nocznickiego) – mieszkańców Belska Małego i ul. Nocznickiego;

II ołtarz (przy Szkole Podstawowej) – mieszkańców Rębowoli i Skowronek;

III ołtarz (przy Urzędzie Gminy) – mieszkańców ul Kozietulskiego;

IV ołtarz (przed kościołem koło kapliczki) – mieszkańców Aleksandrówki i Rosochowa.

7. Przyjmujemy już rezerwacje intencji mszalnych i terminów ślubów na kolejny 2022 rok. Kartki z wybranymi terminami i numerem telefonu prosimy składać po Mszy św. z zakrystii u jednego z księży lub telefonicznie:

NUMER TELEFONU DO KANCELARII PARAFIALNEJ: 787 110 109.

8. Póki obowiązują obostrzenia epidemiczne, wszystkie niedzielne Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/ 

9. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku w kruchcie kościoła.

10. Przypominamy jeszcze o trwającym, obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

11. W minionym tygodniu został doraźnie odnowiony parkan kościelny od strony ul. Modrzewiowej, częściowo została wyrównana kostka przed kościołem oraz dzieci ofiarnej pracy rodziców dzieci komunijnych, został uporządkowany teren przykościelny i posprzątany kościół. Za tę dużą pracę oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii z serca dziękujemy!

12. Na naszym parafialnym cmentarzu w tygodniu trwała naprawa awarii wodociągowej. W sobotę wieczorem wichura wyrwała z korzeniami wysoką brzozę! Szczęśliwie położyła się wzdłuż alei bocznej cmentarza, nie czyniąc większych szkód. Dziękujemy wszystkim, którzy w terminie regulują regulaminową opłatę cmentarną (raz na 20 lat).

13. Przypominamy, że można również wesprzeć parafię i nasze przedsięwzięcia poprzez stronę internetową naszej parafii:

https://parafiaswtrojcy.pl/


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej