Ogłoszenia parafialne

16 maja - VII Niedziela Wialkanocna

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 maja 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę 16 maja w naszej parafii:

· o godz. 15.30 dodatkowa, podsumowująca Msza św. dla młodzieży przed przyjęciem Bierzmowania;

· po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo majowe.

2. Przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą na nabożeństwie majowym w tym tygodniu przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania; szczególnie zapraszamy na Nowennę kandydatów do Bierzmowania, którzy w sobotę 29 maja o godz. 18.00 przyjmą Sakrament Ducha Świętego z rąk ks. bp. Rafała Markowskiego.

3. Za tydzień, w niedzielę 23 maja w UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO w naszej parafii odbędzie się w dwóch grupach UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ: o godz. 9.00 dla dzieci klasy IIIa, a o godz. 10.30 dla dzieci klasy IIIb. Wewnątrz świątyni, z racji na obowiązujące jeszcze limity, będą mogły przebywał wyłącznie dzieci komunijne ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Pozostałe osoby prosimy o pozostanie na terenie przykościelnym, który będzie nagłośniony; do dyspozycji są ławki i krzesła, które można rozstawić w dowolnym miejscu.

PRÓBY PRZED I KOMUNIĄ: od poniedziałku do środy o godz. 14.30 dla klasy IIIa, o godz. 16.15 dla klasy IIIb.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: w piątek 21 maja o godz. 17.00 dla klasy IIIa, w sobotę 22 maja o godz. 10.00 dla klasy IIIb.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: w piątek 21 maja o godz. 9.00.

4. Także w przyszłą niedzielę „Zielonych Świąt” w naszej parafii i gminie odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika prof. Eberharda Makosza, wybitnego polskiego sadownika, wykładowcę akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń sadowników. Jednocześnie odbędzie się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego terenu przy Urzędzie Gminy. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00. w intencji śp. prof. Makosza i wszystkich zmarłych sadowników; przewodniczyć będzie ks. prałat Wojciech Kołakowski, proboszcz parafii w Jeziórce, krajowy duszpasterz ogrodników. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszej Gminy.

5. W miniony piątek 14 maja w Mińsku Mazowieckim został pożegnany i pochowany śp. ks. Infułat Jan Byrski, urodzony w Starej Wsi w 1942 roku. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

6. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o 18.00 – zapraszamy do udziału!

7. Przyjmujemy już rezerwacje intencji mszalnych i terminów ślubów na kolejny 2022 rok. Kartki z wybranymi terminami i numerem telefonu prosimy składać po Mszy św. z zakrystii u jednego z księży lub telefonicznie:

NUMER TELEFONU DO KANCELARII PARAFIALNEJ: 787 110 109.

8. Póki obowiązują obostrzenia epidemiczne, wszystkie niedzielne Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/ 

9. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku w kruchcie kościoła.

10. „Bóg zapłać” za złożone przed tygodniem ofiary na tacę inwestycyjną. Składamy serdeczne podziękowania za indywidualne wpłaty i na konto parafialne:

· Państwu Krystynie i Ireneuszowi Bator, Rożce;

· Państwu Honoracie i Markowi Conderek, Daszewice;

· Agnieszce Skoniecznej, Rębowola;

· Tomaszowi Ostrowskiemu, Grotów.

Przypominamy, że można również wesprzeć parafię i nasze przedsięwzięcia poprzez stronę internetową naszej parafii:

https://parafiaswtrojcy.pl/


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej