Ogłoszenia parafialne

2 maja - V Niedziela Wialkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021 r.

1. W sobotę rozpoczęliśmy maryjny miesiąc maj. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Dziękujemy za uporządkowanie i przystrojenie tych miejsc na ten szczególny miesiąc. Szczególne podziękowania składamy mieszkankom Złotej Góry, Paniom Joannie Jakubowskiej i Elżbiecie Wieczorek wraz z dziećmi za gruntowe odnowienie przydrożnej kapliczki.

2. Jutro 3 maja obchodzimy podwójne święto: kościelna UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI i państwowe Święto Konstytucji 3 Maja (230 rocznica jej uchwalenia). Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Z okazji tak doniosłego święta zachęcamy do wywieszenia przy naszych domach i gospodarstwach flag narodowych.

3. W tym tygodniu przypada:

· 6 maja – I czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i spotkanie Koła Żywego Różańca;

· 7 maja – I piątek miesiąca: spowiedź św. od godz. 7.30 i 17.00; w godz. 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu po publicznej adoracji; Msze św. o godz. 8.00 i 18.00;

· 8 maja - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, GŁ. PATRONA POLSKI: Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 (niedzielna).

4. W przyszłą niedzielę 9 maja w naszej parafii:

· dodatkowe, podsumowujące Msze św. dla dzieci i rodziców przed Uroczystością I Komunii Świętej: o godz. 14.00 dla klasy III A, o godz. 15.30 dla klasy III B;

· na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się m.in. w intencji Klubu Motocyklowego „Kobra” z Grójca na początku ich sezonu; w siedzibie OSP Belsk Duży w godz. 10-14 odbędzie się zbiórka krwi.

5. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA: 

· Krzysztof Łukasz JAWORSKI, kawaler z par. św. Wojciecha w Lewiczynie i Anna Monika OSZCZAK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

6. Rozpoczęliśmy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych i terminów ślubów na kolejny 2022 rok. Kartki z wybranymi terminami i numerem telefonu prosimy składać po Mszy św. z zakrystii u jednego z księży.

NUMER TELEFONU DO KANCELARII PARAFIALNEJ: 787 110 109.

7. Póki obowiązują obostrzenia, wszystkie niedzielne Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/ 

8. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku w kruchcie kościoła.

9. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy porządkowanie zielonego terenu przykościelnego po wykonanych w tamtym roku pracach termomodernizacyjnych. Od środy planowana jest kontynuacja końcowych prac przy elewacji kościoła.

10. „Bóg zapłać" za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną. Składamy serdeczne podziękowania za indywidualne wpłaty i na konto parafialne, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Przypominam, że można również wesprzeć parafię i nasze przedsięwzięcia poprzez stronę internetową naszej parafii:

https://parafiaswtrojcy.pl/


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej