Ogłoszenia parafialne

18 kwietnia - III Niedziela Wialkanocna

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego obecnego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Zachęcamy do rodzinnej i indywidualnej lektury Pisma Świętego.

2. Także dziś w kruchcie kościoła można nabyć wodę świeconą w buteleczkach, której zabrakło w Wielką Sobotę. Dochód przeznaczony jest na potrzeby ministrantów naszej parafii

3. W najbliższy piątek, 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. Za tydzień 25 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. W kaplicy w Rożcach będzie to uroczystość odpustowa, ponieważ jest ona pod takim wezwaniem. Po Mszy św. o godz. 10.30. procesja eucharystyczna wokół kaplicy.

5. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA: 

· Dawid WOŹNIAK, kawaler z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (diecezja częstochowska) i Dagmara DYGA, panna z parafii tutejszej – I zapowiedź.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.

6. Po niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych i terminów ślubów na kolejny 2022 rok. Kartki z wybranymi terminami i numerem telefonu prosimy składać po Mszy św. z zakrystii u jednego z księży.

7. Osoby przychodzące do świątyni prosimy o dostosowanie się do obowiązującego limitu ilości wiernych podczas Mszy św. oraz o dokonanie dezynfekcji rąk płynem i posiadanie założonej właściwie maseczki.

8. Tych, którzy nie zdecydują się na przyjście do świątyni, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą i kościołem parafialnym. Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/ 

9. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, który rozpoczął się 1 kwietnia br. i jest obowiązkowy. Szczegóły znajdziemy na dodatkowym plakacie w gablocie przed kościołem.

10. Składamy serdeczne podziękowania za indywidualne wpłaty i na konto parafialne, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne:

· Państwu Gniadzik z Rożec

· Pani Anicie Figurskiej z Rożec

· Pani Helenie Stępień z Rożec

· Panu Stanisławowi Stępień z Rożec

· Państwu Barbarze i Leszkowi Bożek z Belska Dużego

· Państwu Zimałek z osiedla „Modrzewina”.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej