11 kwietnia - II Niedziela Wialkanocna

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Również dziś przed kościołem ministranci rozprowadzają wodę świeconą w buteleczkach, której zabrakło w Wielką Sobotę. Dochód przeznaczoną na potrzeby swojej grupy.

3. Osoby przychodzące do świątyni prosimy o dostosowanie się do obowiązującego limitu ilości wiernych podczas Mszy św. oraz o dokonanie dezynfekcji rąk płynem i posiadanie założonej właściwie maseczki.

4. Tych, którzy nie zdecydują się na przyjście do świątyni, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą i kościołem parafialnym.

Msze św. z kościoła w Belsku transmitujemy na kanale YouTube naszej parafii (zachęcamy do subskrybowania): https://www.youtube.com/channel/UCDXOROXzJ8FKb4jUpefCZLg

oraz na profilu parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/Parafia-Świętej-Trójcy-w-Belsku-Dużym-1555529508097754/

5. Na prośbę Pana Wójta naszej Gminy Belsk Duży pragniemy przypomnieć i zachęcić do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, który rozpoczął się 1 kwietnia br. Podstawową metodą jest samospis internetowy poprzez stronę internetową: NSP 1.0.2 (spis.gov.pl) Młode pokolenie dzieci i wnucząt prosimy o pomoc w spisie starszym osobom, rodzicom i dziadkom. Osoby, które nie mają komputera czy internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy, w którym przygotowane jest specjalne stanowisko do spisania się. Szczegóły znajdziemy na dodatkowym plakacie w gablocie przed kościołem.

6. Przed Świętami Wielkiejnocy został wymieniony silnik zasilający organy naszego kościoła, na bardziej ekonomiczny i dostosowany do pracy instrumentu. Również przed Świętami zostały zgłoszone zakończenia prac w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Dziękujemy Panu Michałowi Marchewce za merytoryczną pomoc w sprawnym dopełnieniu wymaganych formalności.

7. Składamy serdeczne podziękowania za indywidualne wpłaty i na konto parafialne, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne:

· Magdalenie i Radosławowi Szewczykom ze Złotej Góry

· Elżbiecie Badowskiej ze Złotej Góry

· Agnieszce i Robertowi Zielińskim z Wilczogóry

· Magdalenie i Krzysztofowi Woźniakom z Woli Starowiejskiej

· Pawłowi Pietrzakowi z Belska Dużego

· Helenie i Tadeuszowi Jaskólskim z Belska Dużego

· Gabrieli i Dariuszowi Byrskim z Belska Dużego

· Renacie Powoniak ze Skowronek

· Pani Ciepieniak z Rożec

· Państwu Kuberskim z Aleksandrówki

· Honoracie i Markowi Conderek z Daszewic

· Cezaremu Sołtysiakowi ze Starej Wsi.