21 lutego - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Wyrażamy wdzięczność wszystkim obecnym w świątyni na Mszy świętej! Tych, którzy zostają w domu zapraszamy do duchowej łączności z nami poprzez transmisję internetową liturgii z naszej świątyni w niedzielę o godz. 9.00, 12.00 i 17.00:

2. Dziś o godz. 16.30 pierwsze w tym roku „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, które wygłosi na wszystkich nabożeństwach wikariusz naszej parafii ks. Marcin Szyłejko.

3. W rozpoczętym w minioną środę Wielkim Poście zapraszamy na NABOŻEŃSTWA:

· w piątki: DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.15 z udziałem dzieci, a o 18.30 z udziałem młodzieży i dorosłych;

· w niedziele: GORZKIE ŻALE o godz. 16.30.

4. Są wolne intencje Mszy św. o godz. 8.00 od poniedziałku do piątku. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii; można również telefonicznie zamawiać intencje Mszy św. lub rezerwować na cały bieżący rok: tel. 787 110 109

5. Za tydzień, w niedzielę 27 lutego o godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowań do I Komunii św.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Ryszarda Skoniecznego (l. 90 – Rębowola).

"Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiekuistym. Amen".

7. Polecamy lekturę prasy katolickiej, którą możemy nabyć w kruchcie kościoła. Dla dzieci z wieku szkolnym jest nowy numer "Małego Gościa Niedzielnego".

8. Wraz z dyrekcją PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które odpowiedziały na apel i włączyły się w zbiórkę ofiar na leczenie Dominika Wojdalskiego. Na dziś już wiadomo, że została uzbierana wymagana kwota, niezbędna do podjęcia nowoczesnego leczenia młodego człowieka. Zapewniamy o modlitwie, jakiej zapewne potrzebuje chory Dominik i jego rodzina.

9. Za tydzień ofiary zbierane na tacę inwestycyjną będą przeznaczone na spłatę II raty kredytu, jaki zaciągnęliśmy jako parafia na sfinansowanie inwestycji termomodernizacyjnej.

10. Dziękujemy tym osobom i ich rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły indywidualnie ofiarę na cele inwestycyjne lub zasiliły konto parafialne.

WPŁATY NA KONTO PARAFIALNE i OFIARY INDYWIDUALNE

na remont II część elewacji kościoła złożone w dniach 12 – 19 lutego 2021 roku:

1. Mariusz i Anna Neska, Belsk Duży

2. Anna i Dariusz Dolina, Belsk Duży