28 czerwca - XII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś, w niedzielę 28 czerwca, w wigilię odpustu naszej parafii, czyli Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 17.00 Mszę św. odpustową i prymicyjną odprawi ks. Łukasz Gałązka, neoprezbiter pochodzący z rodzinnej parafii naszego ks. proboszcza. Pod koniec Mszy św. ks. Prymicjant udzieli prymicyjnego błogosławieństwa oraz przewodniczyć będzie nabożeństwu czerwcowemu. Z powodu rozstawionego już namiotu nie będzie procesji wokół kościoła.

2. Jutro, w poniedziałek 29 czerwca o godz. 20.00 na plebanii odbędzie się pierwsze robocze spotkanie części nowej Rady Parafialnej - Rady Ekonomicznej.

3. Od wtorku 30 czerwca do końca sierpnia w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będzie odprawiana tylko Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Z powodu rozpoczęcia dużych prac remontowo-budowlanych wewnątrz kościoła, Msza św. w tygodniu będzie odprawiana w kaplicy w Rożcach, w niedziele i święta (według programu) w ustawionym obok kościoła namiocie.

4. Zwracamy z uprzejmą prośbą do silnych panów o pomoc w wyniesieniu z kościoła wszystkich sprzętów, ławek, konfesjonałów i mebli. Chętnych do pomocy zapraszamy we wtorek 30 czerwca na godz. 9.00.

5. W tym tygodniu przypada:

· w czwartek 2 lipca - I czwartek miesiąca: Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00 (w kaplicy w Rożcach) i spotkanie Koła Żywego Różańca;

· w piątek 3 lipca - I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 (w kaplicy w Rożcach);

· Łukasz JAKUBOWSKI, kawaler i Urszula NESKA, panna, oboje z par. tutejszej – II zapowiedź;

· Szymon Stefan ZAWADZKI, kawaler z par św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej i Izabela Magdalena WITCZAK, panna z par. tutejszej – II zapowiedź.

7. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje - wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku po trudnym roku szkolnym i katechetycznym.

8. Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku w kruchcie kościoła. Ofiary za prasę wrzucamy do skarbony na ścianie w kruchcie kościoła.

9. W minionym tygodniu w ramach inwestycji termomodernizacyjnej, zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne na dachu plebanii oraz na terenie parafialnym za plebanią dokonano kolejnych odwiertów na rzecz pozyskania ciepła z ziemi dla gazowych pomp ciepła, które będą montowane z najbliższym czasie. Także zamontowano nowe drzwi do dwóch kotłowni i w budynku plebanii oraz został wynajęty i ustawiony na potrzeby liturgii namiot.

10. BÓG ZAPŁAĆ” za złożone dziś ofiary na tzw. tacę inwestycyjną oraz za dokonane w ostatnim czasie wpłaty indywidualne i na konto parafii, na rzecz realizacji podjętych inwestycji!

NUMER KONTA PARAFII W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BELSKU DUŻYM:

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.