Aktualności

PROŚBA PROBOSZCZA PARAFII

dodane: 8 września 2021 18:48

  

undefined

DRODZY PARAFIANIE I PRZYJACIELE PARAFII!

   Zwracam się do Was jako proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Świętej Trójcy w Belsku Dużym, która obecnie realizuje bardzo poważne przedsięwzięcie ułożenia nowej posadzki w naszym kościele parafialnym.

Latem ubiegłego roku na starej i zniszczonej posadzce kościoła zostało zamontowane długo wyczekiwane ogrzewanie podłogowe. Na instalacji grzewczej wylano tymczasową „wylewkę”, która była stanem przejściowym. Istniało bowiem duże ryzyko wycierania się „wylewki” i uszkodzenia instalacji, stąd pilna potrzeba przykrycia jej nową, marmurową posadzką. Do tego przynaglał nas również mazowiecki konserwator zabytków. Prosty wzór „szachownicy” (płytki 25x25) i materiał z którego jest wykonywana (hiszpański i włoski marmur), nie mógł być przedmiotem negocjacji, bo musiał być dostosowany do stylu architektonicznego, kolorystyki, licznych malowideł i wystroju kościoła oraz statusu cennego zabytku, jakim jest nasza świątynia.

W ostatnich dniach sierpnia br. ruszyły prace, które są realizowane ściśle według zaleceń konserwatorskich. Całościowy koszt montażu na 385 m kw. powierzchni, z materiałem i robocizną szacowany jest na niespełna 400 tysięcy złotych. Wiemy, że sami nie udźwigniemy finansowo tego ogromnego zadania, które wykonuje się raz na wiele, wiele lat, mimo dokonanej wśród parafian zbiórki na ten cel w lipcu tego roku (podczas wizyty duszpasterskiej). Dodam także, że nasze wcześniejsze, bardzo kosztowne prace termomodernizacyjne, musiały być po części skredytowane i regularnie zbierane na tacę w kościele co miesiąc kwoty, są przeznaczane na spłatę kredytu.

Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia do Was Drogich Parafian i naszych Przyjaciół oraz do tych z Państwa, którzy prowadzicie działalność gospodarczą na terenie naszej parafii i gminy Belsk Duży. Pozwolę sobie nadmienić, że przy rocznym rozliczeniu podatkowym istnieje możliwość odliczenia od podatku darowizny na cele kultowe. Bardzo chcemy, aby nasza wspaniała, zabytkowa świątynia na nowo wypiękniała i była wizytówką naszej parafii oraz naszej gminy.

Wykonawcą jest firma „Aristone” pana Grzegorza Bańki, solidnego i doświadczonego kamieniarza, co gwarantuje pomyślny efekt prac.

Głęboko wierzę, że z Państwa i Bożą pomocą uda nam się zrealizować kolejne, jakże ważne przedsięwzięcie! Zapewne będzie to dowód troski również naszego pokolenia o zabytkową świątynię, która jest unikatem w naszym regionie. Chcemy, aby to sakralne miejsce na mapie południowego Mazowsza oraz jako dobro kulturowe, przekazać w jak najlepszej kondycji następnym pokoleniom.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję Wam za zrozumienie i okazane wsparcie naszych wysiłków na rzecz ochrony i upiększenia zabytków oraz miejsc sakralnych w naszej okolicy. Życzę Wam drodzy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i pracy zawodowej oraz potrzebnych do tego sił i zdrowia!

Z serdecznym pozdrowieniem:

ks. Jarosław Siuchta, proboszcz parafii.

Belsk Duży, 8 września 2021 roku.

Konto parafii w Banku Spółdzielczym im. Stefczyka

w Belsku Dużym:

55 9116 0001 0001 0083 2000 0001.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej