Ogłoszenia parafialne

7 lipca - XIII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w naszym kościele:

· po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła;

· o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

2. Zapraszamy również do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według harmonogramu. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Starej Wsi, a modlitwę poprowadzi "Róża" św. Franciszka.

3. Już za tydzień 14 lipca "Róże" Różańca Rodziców za Dzieci organizują pielgrzymkę na Matki Bożej na Jasną Górę. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

4. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na "Wakacje z Bogiem" w naszej parafii, które odbędą się w dniach: 15 - 19 lipca br. Zapisy dzieci w wieku szkolnym przyjmuje ks. Józef. W zakrystii można rodzice dzieci mogą odbierać karty zgłoszeniowe.

5. "Bóg zapłać" za ofiary składane tydzień temu na tacę, które przeznaczamy na cele inwestycyjne.

6. Dziękujemy Panu Andrzejowi Majdzie na odnowienie figury św. Jana Nepomucena, świętego z XIV wieku, który chroni pola i zasiewy przed suszą i powodzią. Figurę przy drodze do Starej Wsi 140 lat temu ufundowała księżna Lubomirska wraz z dziećmi, z wezwaniem "Z pokorą i modlitwą". Poświecenie figury po renowacji odbędzie się w najbliższą sobotę 13lipca o godz. 17.30.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz "Małego Gościa Niedzielnego".


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej