23 czerwca - XII Niedziela Okresu zwykłego

1. Dziś w naszym kościele:

· o godz. 16.30 modlitwa różańcowa;

· po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z procesją eucharystyczną wokół kościoła z racji trwającej oktawy Bożego Ciała.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu uroczystości Bożego Ciała, a zwłaszcza za piękne ołtarze Mieszkańcom Sadkowa Duchownego, Kolonii i Szlacheckiego oraz Bodzewa, Woli Starowiejskiej, Daszewic, Rożec, Osiedla "Modrzewina" w Małej Wsi i Osiedla "Starego" w Belsku Dużym. Dziękujemy także Urzędowi naszej Gminy, Policji z Komendy Powiatowej w Grójcu, strażakom i druhom z OSP oraz bielankom i służbie liturgicznej.

3. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała: po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału bielanki i służbę liturgiczną. W czwartek 27 bm. zakończenie oktawy Bożego Ciała: Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 wraz z obrzędem błogosławieństwa wianków.

4. Również w czwartek rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed uroczystością odpustową w sobotę 29 bm. ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy w czwartek i piątek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. W dniu odpustu Msze św. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 (z procesją).

5. Jutro, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela: Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

6. Zapraszamy również do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według harmonogramu. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Rębowoli, a różaniec poprowadzi Koło Żywego Różańca św. Faustyny Kowalskiej.

7. "Róże" Różańca Rodziców za Dzieci organizują pielgrzymkę na Matki Bożej na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca br. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

8. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz "Małego Gościa Niedzielnego".