Ogłoszenia parafialne

9 czerwca - IX Niedziela Okresu zwykłego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - NIEDZIELA 9 czerwca 2019 roku:

1. Dziś w naszej parafii:

· godz. 10.30. w naszym kościele uroczystość I Komunii św. uczniów klas III naszej PSP w Belsku Dużym;

· nie ma Mszy św. o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach;

· modlitwa różańcowa o godz. 16.30;

· nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Po niedzieli dzieci komunijne mają tzw. biały tydzień: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00.; środę dzieci udają się pieszo z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej.

3. Przez cały miesiąc czerwiec NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Wyjątkowo w tym tygodniu, od poniedziałku do soboty "czerwcowe" po Mszy porannej o godz. 8.00.

4. Za tydzień 16 czerwca w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii wypada uroczystość odpustowa. Główna Msza św. z procesją i uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w procesji odpustowej wszystkie dzieci "rocznicowe", bielanki, ministrantów, lektorów i panów do asysty liturgicznej. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach.

5. Świętowanie odpustu parafialnego rozpoczniemy już w sobotę 15 bm. Mszą św. o godz. 18.30. pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, naszego arcypasterza. Młodzież klas VIII SP i III Gimnazjum przyjmie Bierzmowanie. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na Piknik Rodzinny na terenie kościelnym (za plebanią).

6. Próby przed Rocznicą I Komunii św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 15.00, natomiast SPOWIEDŹ w sobotę 15 bm. od godz. 9.00.

7. Próby przed Bierzmowaniem: w poniedziałek i środę o godz. 19.00, SPOWIEDŹ w piątek 14 bm. od godz. 17.00.

8. W najbliższy czwartek 13 czerwca o godz. 19.00. odprawimy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

9. Zapraszamy również do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według harmonogramu. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Daszewic i Rożec.

10. "Róże" Różańca Rodziców za Dzieci organizują pielgrzymkę na Matki Bożej na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca br. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

11. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Piotr STASIECKI, kawaler z par. MB Loretańskiej w Warszawie i Anna Krystyna SALA, panna z par. tutejszej - I zapowiedź.

12. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" (z przemówieniami św. Jana Pawła II z I pielgrzymki do Ojczyzny z 1979 roku na CD).


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej