Ogłoszenia parafialne

2 czerwca - VII Niedziela Wialkanocna

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, 2 czerwca 2019 r.

1. Dziś w niedzielę 2 czerwca przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40 rocznicę rozpoczęcia I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Dziękujemy dziś Panu Bogu za dwóch wielkich Polaków: św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przed kościołem można złożyć do specjalnej puszki ofiarę na rzecz budowy i wystroju Świątyni Opatrzności Bożej.

2. W tym tygodniu przypada:

· 6 czerwca - I czwartek miesiąca: o godz. 18.00. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i spotkanie Koła Żywego Różańca (po nabożeństwie czerwcowym);

· 7 czerwca - I piątek miesiąca: spowiedź św. od godz. 7.30. i od 17.00; Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.

3. W przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 10.30. w naszym kościele będzie miała miejsce uroczystość I Komunii św. uczniów klas III naszej PSP w Belsku Dużym. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach. Czekają nas jeszcze przygotowania do uroczystości:

· próby przed uroczystością: od poniedziałku do środy o godz. 15.00

· przygotowanie kościoła: w piątek 7 czerwca o godz. 9.00. 

· odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i I spowiedź dzieci oraz ich rodziców i rodzeństwa: sobota 8 bm. o godz. 10.00.

4. Zbliża się uroczystość bierzmowania naszej młodzieży i piknik parafialny: w sobotę 15 czerwca o godz. 18.30. W związku z tym serdecznie zapraszamy rodziców bierzmowanej młodzieży na spotkanie przygotowujące do uroczystości: w piątek 7 czerwca o godz. 19.30. na organistówce.

5. Przez cały miesiąc czerwiec NABOZEŃSTWA CZERWCOWE w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

6. Zapraszamy również do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według harmonogramu.

7. Dziękujemy serdecznie za złożone przed tygodniem ofiary na tacę inwestycyjną.

8. ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA:

· Andrzej MAJDA, kawaler z par. tutejszej i Patrycja STASZEWSKA, panna z par. św. Wojciecha w Białej Rawskiej - II zapowiedź;

· Kamil CHRZANOWSKI, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu i Patrycja MATYSIAK, panna z par. tutejszej - II zapowiedź.

9. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
8:00
9:00
10:30 (kaplica w Rożcach)
12:00
17:00
18:00
19:00 (we wrześniu i październiku)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej