19 maja - V Niedziela Wialkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 19 maja 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00. Msza św. z udziałem dzieci i ich rodzin oraz ostatnie spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św. Jutro o godz. 19.00. na organistówce spotkanie dla samych rodziców.

2. Od 13 maja do 13 października br. zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca na pół godziny przed Mszą św. wieczorną, z wyjątkiem soboty - wtedy różaniec będzie odmawiamy po Mszy św. o porannej. Prosimy o poprowadzenie modlitwy członków Koła Żywego Różańca i dwóch nowych Róż modlitwy rodziców za dzieci. W poszczególne tygodnie zapraszamy mieszkańców konkretnych miejscowości naszej parafii - harmonogram wywieszony jest w gablocie.

3. W trwającym miesiącu maju zachęcamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH: w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę zbierana taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, w tym roku przypada na dzień 20 czerwca. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na tę okoliczność mieszkańców poszczególnych miejscowości:

· I ołtarz przy ul. Nocznickiego przy Figurze Pana Jezusa - mieszkańcy Sadkowa Duchownego, Kolonii i Szlacheckiego;

· II ołtarz przy ulicy Kozietulskiego (koło Urzędu Gminy) - mieszkańców Daszewic i Rożec;

· III ołtarz przy ul. Szkolnej (koło szkoły) - mieszkańców Bodzewa i Woli Starowiejskiej

· IV ołtarz przy ul. Modrzewiowej (przy Figurze Matki Bożej) - mieszkańcy Osiedla "Starego" w Belsku Dużym i Osiedla "Modrzewina" w Małej Wsi.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNY w sprawie przygotowania ołtarzy: w czwartek 23 maja o godz. 19.00. na organistówce.

· Bartłomiej Aleksander ZAŁĘSKI, kawaler z parafii tutejszej i Monika CZYŻEWSKA, panna z par. św. Rocha w Jasieńcu - I zapowiedź.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".