5 maja - III Niedziela Wialkanocna

1. W dniu dzisiejszym:

· w I niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła;

· przypada Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, w tym roku Ewangelii św. Jana oraz rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny pt. "Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego"; zachęcamy do rodzinnej i osobistej lektury Pisma św.

2. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta oper, orkiestr symfonicznych i chórów oraz pedagoga. Ogólnopolskie obchody upamiętniające rocznicę urodzin „ojca opery polskiej” odbywają się dziś, w niedzielę, 5 maja br. Odpowiadając na prośbę Prezydenta RP i Przewodniczącego KEP podczas Mszy św. odśpiewamy utwór „Ojcze z niebios”, do którego muzykę skomponował Stanisław Moniuszko, piastujący w latach 1840 – 1858 posadę organisty w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła Ewangelisty w Wilnie

3. Jutro, 6 maja przypada I poniedziałek miesiąca - o godz. 18.00. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. W środę 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00 (zbiorowa z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy).

5. W trwającym miesiącu maju zachęcamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH: w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.

· Przemysław Tomasz GOC, kawaler z par. tutejszej i Justyna NOGA, panna z par. Trójcy Przenajświętszej w Lipiu - II zapowiedź;

· Jakub ZIELIŃSKI, kawaler z par. tutejszej (Wilczogóra) i Agata TWAROWSKA, panna z par. św. Anny w Rutkach Kossakach (diecezja łomżyńska) - I zapowiedź.

7. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".