7 kwietnia - V Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym:

· przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc charytatywną dla naszych starszych parafian.

· po Mszach św. w zakrystii można nabyć świece "CARITAS" na stół wielkanocny, a przed kościołem palmy.

· godz. 16.30. nabożeństwo "Gorzkie Żale".

2. Dziękujemy pani Katarzynie Kołacz i panu organiście Michałowi Jakubowskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oratorium "ŚLAD LOSU", które zostało wykonane w ramach Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

3. We wtorek 9 kwietnia br. (z powodu spowiedzi w dwóch parafiach naszego dekanatu), wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W środę 10 kwietnia przypada 9 rocznica katastrofy smoleńskiej. Msza św. w intencji wszystkich 96 ofiar o godz. 8.00., następnie na terenie Gimnazjum złożenie kwiatów przy kamieniu upamiętniającym to dramatyczne wydarzenie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i upamiętnienia tylu wybitnych Polaków.

5. W najbliższy piątek 12 kwietnia o godz. 20.00. PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej parafii. Zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkich dorosłych parafian.

6. W sobotę 13 kwietnia nasza młodzież uda się do Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie na doroczny DIECEZJALNY DZIEŃ MODZIEŻY w łączności z papieżem Franciszkiem.

7. W przyszłą niedzielę 12 kwietnia przypada NIEDZIELA PALMOWA:

· na wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm; przed kościołem będzie można nabyć palmy do pobłogosławienia;

· po Mszy św. o godz. 12.00. wspólna katecheza dla kandydatów do bierzmowania;

· po Mszach św. będzie można nabyć świece "CARITAS" na stół wielkanocny (w zakrystii) oraz palmy (przed kościołem), z których dochód przeznaczony jest na fundusz scholi parafialnej;

8. "Bóg zapłać" za ofiary zebrane tydzień temu na tacę, a które przeznaczone są na cele inwestycyjne naszej parafii.

9. Serdecznie dziękujemy za dokonane zbiórki ofiar na wystrój Grobu Pańskiego i kościoła wszystkich ofiarodawcom i osobom zbierającym:

· na Osiedlu "Modrzewina" - kwotę 300 zł. zebrał pan Henryk Dyga;

· na ul. Modrzewiowej i Parkowej - 460 zł. zebrały panie Katarzyna Sikorska i Marzena Kołacz;

· w Daszewicach i Rożach - 422 zł. zebrał pan sołtys Mariusz Potrzebowski;

· w Sadkowie Szlacheckim w blokach - 150 zł. zebrał pan Henryk Woś;

· w Sadkowie Duchownym - 245 zł. zebrała pani sołtys Katarzyna Kwaśniewska-Skonecka.

10. Polecamy nowe numery tygodników katolickich.

· Przemysław SZYMAŃSKI, kawaler i Agata GEŁDON, panna - oboje z parafii tutejszej.

Narzeczonych polecamy modlitwie, a kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy parafii.