18 listopada - XXXIII Niedziela Okresu zwykłego

XXXIII NIEDZIELA zwykła, 18 listopada 2018 roku.

1. Dziś w niedzielę 18 listopada w Kościele Powszechnym obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich pt. "Biedak zawołał i Pan go usłyszał" (Ps 34,7). Przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

2. W piątek 16 XI zmarł ks. kanonik Adam Stefaniak, były proboszcz par. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Drwalewie, w naszym dekanacie. Msza św. pogrzebowa jutro, w poniedziałek 19 XI o godz. 12.00. w kościele w Drwalewie.

3. Za tydzień 25 XI przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Na godz. 12.00. zapraszamy wszystkie dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

4. Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. Wojciech Bartkowicz przesyła w formie listu podziękowania i wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy ofiarowali owoce lub złożyli ofiarę na rzecz Seminarium.

5. Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Wróblewskiemu z Daszewic za wymianę przełączników oświetlenia kaplicy w Rożcach. Pragniemy również podziękować Państwu Aldonie i Krzysztofowi Sobczakom z Sadkowa Kolonii za złożenie ofiary na remont plebanii.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.