11 listopada - XXXII Niedziela Okresu zwykłego

XXXII NIEDZIELA zwykła, 11 listopada 2018 roku: 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

1. Dziś, w historycznym dniu 100-lecia odzyskania niepodległości na wszystkich Mszach św. dziękujemy Panu Bogu za dar wolności i niepodległości oraz modlimy się za naszą Ojczyznę.

2. W minioną środę 7 listopada świętowaliśmy w naszej gminie i parafii 100-lecie odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetniła znakomita Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania, która pięknie zagrała na Mszy św. i dała koncert przed Urzędem Gminy. Zostały też zasadzone i poświecone dęby pamięci "LUBOMIRSKI" - upamiętniający księcia Zdzisława Lubomirskiego, członka Rady Regencyjnej, bliskiego współpracownika Marszałka Józefa Piłsudskiego, współtwórcę niepodległości, właściciela dóbr Mała Wieś i "PESZKOWSKI" - upamiętniający ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, więźnia Kozielska, wiernego orędownika pamięci i prawdy o Katyniu i Golgocie Wschodu, patrona naszego Gimnazjum. W piątek w Szkole Podstawowej odbył się piękny koncert patriotyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży. Dziś na nowej hali sportowej o godz. 14.30. rozpocznie się impreza pt. "Sportowy Belsk dla Niepodległej". Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

3. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkaniach w grupach z animatorami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę 18 listopada w Kościele Powszechnym będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich pt. "Biedak zawołał i Pan go usłyszał" (Ps 34,7). Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.