30 września - XXVI Niedziela Okresu zwykłego

1. W dniu dzisiejszym:
• na Mszy św. o godz. 12.00. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom klas III różańce, w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii św.
• o godz. 19.00. dodatkowa Msza św. z myślą o sadownikach i ich rodzinach;
• ofiary zbierane dziś na Mszach św. na tacę, są przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.
2. Jutro, w poniedziałek 1 X rozpoczynamy odprawianie NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH: w dni powszednie o godz. 17.15., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do poprowadzenia tej modlitwy: w poniedziałki i piątki młodzież, we wtorki i czwartki dzieci, w środy i soboty Koło Żywego Różańca, a w niedzielę członkowie Rady Parafialnej i Grupy Charytatywnej.
3. W tym tygodniu przypada:
• 4 X - I czwartek miesiąca; o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne; tego dnia, raz w miesiącu będzie tzw. Dzień Wspólnoty - zapraszamy na Mszę św. wszystkie grupy parafialne, a po zakończeniu na wspólną "agapę", która będzie miała miejsce na organistówce;
• 5 X - I piątek miesiąca; spowiedź św. od godz. 7.30. i od godz. 17.00; Msze św. o godz. 8.00. i 18.00.
• 6 X - I sobota miesiąca; Msza św. ku czci Matki Bożej Różańcowej i Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 8.00; o godz. 18.00. Msza św. "niedzielna".
4. Za tydzień 7 X przypada I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00. krótkie nabożeństwo adoracyjne i, jeśli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna wokół kościoła
5. Wójt Gminy Belsk Duży Pan Władysław Piątkowski oraz Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do korzystania z nowo otwartej Hali Sportowej. Obiekt oferuje wielofunkcyjne boiska do gier zespołowych z profesjonalną nawierzchnią sportową, siłownię i salę fitness, pełne zaplecze sanitarno - szatniowe. Hala sportowa czynna jest: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 22:00, w soboty i niedziele w godzinach 10:00 - 16:00. Za tydzień, w niedzielę 7 X w godzinach: 10.00. - 16.00. będzie możliwość obejrzenia nowo otwartej hali sportowej.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" (nowy, październikowy numer) i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.