16 września - XXIV Niedziela Okresu zwykłego

1. Przed tygodniem zakończyliśmy w naszej parafii Misje Święte. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim osobom, które skorzystały z tej propozycji duchowej i duszpasterskiej, biorąc udział w poszczególnych częściach programu Misji Świętych. Słowa podziękowania kierujemy także do osób, przyczyniły się do organizacji i przebiegu tego doniosłego wydarzenia w życiu naszej parafii. Staropolskie "Bóg zapłać" kierujemy do rodzin, które ufundowały nowe, poświęcone tydzień temu krzyże: w Belsku Dużym koło cmentarza - Państwo Teresa i Grzegorz Majda oraz w Rożcach: panowie Krzysztof Ciepieniak i Sylwester Jakubowski wraz ze swoimi rodzinami.

2. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania - pierwsze spotkanie młodzieży klas III gimnazjum wraz rodzicami odbędzie się w środę o godz. 19.00. w kościele.

3. Pierwsze powakacyjne zbiórki służby liturgicznej:

· dla lektorów i starszych ministrantów w piątek 21 bm. o godz. 19.00. na plebanii;

· dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 22 bm. o godz. 11.00. na "organistówce".

4. W najbliższą niedzielę 23 bm.

· po Mszy św. o godz. 12.00. odbędą się zapisy dzieci klas III do I Komunii św. w naszej parafii (9 czerwca 2019 roku o godz. 10.30.);

· także na tej Mszy św. poświęcimy dzieciom przybory szkolne;

· w Grójcu w kościele św. Mikołaja o godz. 18.00. rozpocznie się kurs przedmałżeński - prosimy o przekaz

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.