15 lipca - XV Niedziela Okresu zwykłego

1. W trwającym okresie wakacji i urlopów, pamiętajmy o uświeceniu dnia świętego oraz o godnym stroju idąc na Mszę św. do kościoła.

2. W miniony piątek pożegnaliśmy w naszej świątyni śp. Henryka Kowalczyka, Parafianina z Bodzewa, kombatanta, zasłużonego w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w sobotę 11 sierpnia br. o godz. 8.00.

3. Od jutra do soboty zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na wspólne spędzenie czasu wakacyjnego na "organistówkę" w godz. 10.00. - 14.00. W programie m.in. gry i zabawy integracyjne oraz sportowe a także planowane jest ognisko, spacery i projekcja filmu.

4. Są wolne intencje Mszy św.: w tym tygodniu od wtorku do czwartku o godz. 8.00. a także w przyszłym tygodniu o godz. 8.00. i 18.00. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po Mszy św. lub kancelarii w tygodniu po zakończeniu Mszy św. św. porannej i wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się ponownie obrzęd błogosławieństwa pojazdów (dla tych, którzy tego nie zrobili w ostatnią niedzielę czerwca).

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli". Prasa jest do nabycia u ministrantów przed kościołem i w zakrystii.

7. W ostatnim czasie został zamontowany na naszym cmentarzu tzw. zdrój uliczny, który będzie służył nie tylko naszym parafianom, ale również wielu przyjezdnym z okolic (m.in. z Grójca i Warszawy), którzy mają swoich bliskich na naszym cmentarzu. Dziękujemy za pomoc w realizacji Panu Wójtowi, Pani Sołtys Belska Dużego i Urzędowi Gminy.

· Cezary PAWLIK, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Grójcu i Mariola PANASIEWICZ, panna z par. tutejszej (os. "Modrzewina") - II zapowiedź;

· Damian GOWIN, kawaler z par. tutejszej (Daszewice) i Wioleta Sokołowska, panna z par. Świętej Trójcy w Lipiu - II zapowiedź.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić miejscowych duszpasterzy.